Çetin: Bayrağımıza yapılan bu saygısızlığı kınıyoruz

İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Yunan Milletvekili Yannis Lagos’un Türk Bayrağı’na karşı yaptığı saygısızlığa ilişkin kınama mesajı yayımladı.

Çetin: Bayrağımıza yapılan bu saygısızlığı kınıyoruz

Kapaklı Gazetesi - Yunan Milletvekili Yannis Lagos’un yaptığı saygısızlığa karşı kınama mesajı yayımlayan İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, ‘’Bayrağımıza ve ülkemize yapılan bu saygısızlığı esefle kınıyoruz.’’ dedi.

Konuyla ilgili Arif Nihat Asya’nın Bayrak adlı şiirinden bir kısmının da yer aldığı açıklamada, İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin tarafından şu ifadeler kullanıldı; ‘’ Avrupa Parlamentosu'na ırkçı Altın Şafak partisinden seçilen Yunan milletvekili Yannis Lagos, Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin bir tartışma sırasında kağıt üzerine basılı bir Türk bayrağını yırtarak, Türkiye karşıtı hakaret içeren ifadeler kullandı Türk bayrağı kanla yıkanmış bir bayrak" diyerek Türk bayrağını yırttı. Bayrağımıza ve ülkemize yapılan bu saygısızlığı esefle kınıyoruz. Hadsizlere hadlerini bildirmek vazifemizdir.’’

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 18:33

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3