Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde Kuyruk Çilesi

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde sıra alma işlemleri ve diğer işlemlerde yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaş kuyruk çilesi çekiyor.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde Kuyruk Çilesi

Kapaklı Gazetesi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde sıra alma işlemleri ve diğer işlemlerde yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaş kuyruk çilesi çekiyor. Sabah erken saatlerde sıra almak için hastaneye giden vatandaşlar uzun kuyruklar oluştururken, ortaya çıkan görüntüler eski Türkiye manzaraları oluşturuyor.

Saat 3-4 gibi hastaneye sıra almaya gittiklerini belirten vatandaşlar, 8'e kadar kuyrukta beklediklerini 8.00'de memurların gelmesiyle birlikte sıra alma işleminin başladığını belirttiler.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞUYOR

78 yaşındaki annesi ile 3 gün peşpeşe sıra almak için sabah saatlerinde hastaneye gittiğini ifade eden Serdar Akalın isimli vatandaş, "Telefonla randevu almaya çalıştığımızda en az 10 gün sonrasına randevu veriliyor. Annem 78 yaşında ve sürekli kullanması gereken ilaçları var.  Bu nedenle sabah erken saatlerde hastaneye gidip sıra almaya çalıştık. Göz doktoru için 3 günde ancak sıra alabildik. Sıra alma işlemleri esnasında uzun kuyruklar oluştuğu için zaman zaman hastalar arasında tartışmalar yaşanıyor. Özellikle yaşlı ve engelli hastalar büyük sıkıntı yaşıyor. Devlet büyüklerimizin bu soruna bir an önce çözüm bulmasını bekliyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 15:13

Adem Çil

Gazeteci/Yazar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
İLHAN AÇIKGÖZ
İLHAN AÇIKGÖZ - 11 ay Önce

Böyle bir konuyu dile getirdiğiniz için teşekkür ederim. gerçekten tam bir eziyet. Oraya bir düzenleme getirilmeli hastahane yönetiminin ne iş yaptığını merak ediyorum.

SIRADAKİ HABER

banner3