Bu kez kaymakam kurtardı!

Kapaklı Gazetesi İmtiyaz Sahibi Adem Çil’in şikayeti üzerine soruşturma geçiren, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant’ı bu kez Kaymakam Mehmet Yüzer kurtardı.

Bu kez kaymakam kurtardı!

Kapaklı Gazetesi İmtiyaz Sahibi Adem Çil’in şikayeti üzerine soruşturma geçiren, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant’ı bu kez Kaymakam Mehmet Yüzer kurtardı.

Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant hakkında Tekirdağ Valiliği ön inceleme başlattı.

“Esnaftan makbuzsuz para topladığı, İlçede bulunan iş adamlarından Muay-Thai turnuvası için tüm giderlerinin belediye tarafından giderilmesine rağmen sponsorluk teklif ettiği, Üniversitede okuyan yakınları için esnaftan burs topladığı, makam olanaklarını şahsi çıkarları için kullandığı” iddiasıyla Nalbant hakkında başlatılan ön incelemede Maarif Müfettişleri Miktat Savaş ve Hüseyin Cahit Onay şahitleri ve dosyaya sunulan belgeleri inceledi.

Maarif müfettişleri ön inceleme esnasında bizzat bağış yapan iş adamlarını dinledi ve gerekli evrakları aldı.

Kapaklı Kaymakamlığı, Maarif müfettişlerinin ön incelemeyi tamamlamasının ardından hazırlanan rapor doğrultusunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant hakkında soruşturma açılmasına izin vermedi.

Yani gazetemizde yayınlanan haberleri ihbar kabul edip gereğini yapmayan, soruşturma açmayan Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Adem Çil’in şikayeti sonucu Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturmada tanık ifadeleri ve belgelere rağmen Nalbant ile ilgili soruşturma izni vermeyip Nalbant’ın yargı önüne çıkmasına mani oldu.

Kapaklı Kaymakamlığı tarafından tarafımıza iletilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Tekirdağ İli Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant’ın “Esnaftan makbuzsuz para topladığı, İlçede bulunan iş adamlarından Muay-Thai turnuvası için tüm giderlerinin belediye tarafından giderilmesine rağmen sponsorluk teklif ettiği, Üniversitede okuyan yakınları için esnaftan burs topladığı, makam olanaklarını şahsi çıkarları için kullandığı” iddiaları ile ilgili olarak yapılan ön inceleme sonucunda; Tekirdağ İli Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant hakkında alınan ifadeler, belgeler ve verilerin incelenmesi sonucunda “Kantin paraları harcama komisyonu” marifeti ile Okul Aile Birliği %10 gelirlerini öncelikli olarak ihtiyacı olan okullara mevzuata uygun olarak yaptırdığı, dönem kaymakamının önerisi ile toplanan ve harcanan paraların Kapaklı Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği hesabına yatırtarak kayıt altına aldırdığı ve okulun ihtiyacında kullanıldığı, yapılan iş ve işlemlerin mevzuatına uygun olarak yapıldığından ve iddialar sübuta ermediğinden Tekirdağ İli Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant hakkında adli yönden 4483 sayılı yasanın 6. Maddesi gereğince “SORUŞTURMA İZNİ VERİLMEMESİNE

Kararın Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığına, hakkında ön inceleme yapılan kamu görevlisine ve müştekilere tebliğine, karara itiraz edilmesi halinde tebliği tarihinden itibaren 10 günlük yasal süresi içerisinde itirazın doğrudan veya İstanbul Bölge Mahkemesi’ne sunulmak üzere Kaymakamlığımıza verilmesine 4483 sayılı yasanın 6. Maddesi gereğince 28/02/2018 tarihinde karar verildi.”

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3