Başkan Albayrak: Seçim bitti şimdi hizmet zamanı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘Hizmet Kervanı’ adı verdiği ziyaretleri kapsamında Kapaklı’ya geldi. Burada CHP, MHP, AK Parti ve İYİ Parti ilçe başkanlıklarını ziyaret eden Albayrak, ‘’Seçim bitti şimdi hizmet zamanı.’’ dedi.

Başkan Albayrak: Seçim bitti şimdi hizmet zamanı

Kapaklı GazetesiTekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘Hizmet Kervanı’ adı verdiği ziyaretleri kapsamında Kapaklı’ya geldi. Burada CHP, MHP, AK Parti ve İYİ Parti ilçe başkanlıklarını ziyaret eden Albayrak, ‘’Seçim bitti şimdi hizmet zamanı.’’ dedi.

Albayrak’ın Kapaklı mesaisi saat 04.30’da başladı. Öğleden önce çeşitli temaslarda bulunan Albayrak, öğleden sonra siyasi partileri ziyaret etti. Ziyaretlerinde seçim döneminin geride kaldığını üstüne basa basa dile getiren Başkan Albayrak, siyasetçileri Kapaklı’ya hizmet etme noktasında birlik olmaya davet etti.

‘’HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK’’

İlk olarak saat 14:00’da Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanlığını ziyaret eden Albayrak, İlçe Başkanı Kenan Seçkin ve partililer tarafından karşılandı. Ziyarette konuşan Seçkin, “Çalışma programı çerçevesinde sabah da Kadir Başkanımla beraberdik. Kendisine hoş geldiniz diyoruz. İlçemizde yaptığı, yapacak olduğu çalışmalarda kendisine kolaylıklar, başarılar diliyoruz. Her şey çok güzel olacak” dedi. 

“HER TÜRLÜ İMKANI KULLANDILAR’’

31 Mart 2019 seçimlerinin ardından 86 gün geçtiğini söyleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise; “Daha bin 740 gün bu görev devam edecek. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak için her türlü imkanı kullanan siyasi bir oluşumla mücadele ettik. Her hafta bir bakan geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız geldi, TBMM Başkanımız her hafta geldi. Buna rağmen Tekirdağ halkı gereken sağduyusunu göstererek bize ikinci dönem görev verdi. Cumhuriyet Halk Partisi olmasa biz belediye başkanı olamazdık. Belediye başkanı olmamızın ana sebebi CHP’den aday olmamız, yani sosyal demokrat düşünceye sahip olmamız. O yüzden ben hepinize seçim kampanyasında göstermiş olduğunuz çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

“BU GÜÇ CHP’Yİ İKTİDAR YAPACAKTIR’’

17 Haziran’dan itibaren Hizmet Kervanı adını verdikleri ilçe gezilerine başladıklarını belirten Albayrak, bu kapsamda yedinci ziyaretini Kapaklı’ya yaptığını dile getirdi. İstanbul’da tekrarlanan 23 Haziran yerel seçimlerine de değinen Albayrak ,“23 Haziran bizim için, Türkiye için bir dönüm noktasıdır. Türkiye’de meclisin eski gücüne kavuşması açısından yerel yönetimdeki bu bütünlük, bu dayanışma, bu sevginin 2023 seçimlerinde millet ittifakı ve Cumhuriyet Halk Partisi tek başına iktidara gelecektir. Bu, kendini göstermiştir. En azından 17 yıldır tek başına olan bir iktidarın artık mağlup edilebilir olduğu ortaya çıkmıştır. Türkiye siyasal olarak yönetilemez duruma gelmiştir. Türkiye’de yeni bir dönem başladı. 6 büyükşehir belediyemiz vardı, 11 büyükşehir belediyemiz oldu. Nüfusun yüzde 52’sine bu 11 büyükşehir belediye başkanı hizmet ediyor. Daha da önemlisi Türkiye ekonomisinin yürütüldüğü en önemli illerin yüzde 71’ini, Türkiye ekonomisinin yüzde 70’inin olduğu illeri bizim büyükşehir belediye başkanlarımız yönetecek yerel yönetim olarak. Bu güç Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapacaktır” dedi. 

VATANDAŞLARIN SORULARINI YANITLADI

‘’Pınarça yolunun durumunun dile getirilmesi üzerine Albayrak, “Pınarca’ya GAZDAŞ doğalgaz verecek. O yolu biz ya asfalt yapacağız ya da beton asfalt yapacağız. GAZDAŞ  ‘Ben daha 3-4 yıl doğalgaz vermeyeceğim’ derse biz kısa zamanda o yolun asfaltını atarız. Ama doğalgaz çalışmaları kısa sürede yapılacaksa, o çalışmaların tamamlanmasının ardından yol çalışması yapacağız” dedi. Ayrıca kent meydanı projesinin hazırlandığını, kısa sürede ihaleye çıkılacağını söyleyen Albayrak, “Engelliler Yaşam Evi’nin de projesi hazır. Yakın zamanda ihaleye çıkacağız” dedi.

‘’TEKİRDAĞ SU ZENGİNİ BİR İL DEĞİL’’

 Kapaklı’ya devlet yatırımının gerektiğini kaydeden Albayrak, su faturaları ile ilgili gelen şikayetlerin dile getirilmesi üzerine de “Su faturasında 3 tane bölüm var. İlki TESKİ’nin aldığı para, ikincisi ilçe belediyesinin ve büyükşehir belediyesinin aldığı katı atık bedeli ve imha bedeli. Bizim suyun fiyatı 4.43 lira. Tekirdağ su zengini bir il değil. Tekirdağ yılda 70 milyon metreküp su kullanıyor. Bu suyun yüzde 95’ini yer altından kuyulardan çıkarıyor. 30 büyükşehir içinde kullandığı suyun yüzde 95’ini yer altından çıkaran tek büyükşehir Tekirdağ. Ben her ay bu kuyulardan suyu yukarı çıkarmak için 6.5 milyon lira TREDAŞ’a para veriyorum. Benden daha pahalı veren 11 tane daha büyükşehir var. Yüzey suyu kullanıldığı zaman elektrik masrafı yok. Su fiyatlarını indiren büyükşehirler 30-35 yıllık büyükşehir belediyeleri. Biz daha 5 yıllık büyükşehir belediyesiyiz. Biz daha yatırımlarımızı tamamlamadık. TESKİ’nin tek geliri su bedeli. Bu yatırımlar bittikten sonra o zaman bu bedeli biz kendimiz aşağıya çekeceğiz. Yeni kurulan bir büyükşehir olduğumuz ve yatırımların yapılması gerektiği için bu su fiyatının daha aşağıya çekilmesi mümkün değil” dedi. İlk dönemde 11 ilçeye 11 okul yaptıklarını kaydeden Albayrak, bu dönemde de 11 ilçeye 11 yurt ve 11 kreş yapacaklarını kaydetti. Albayrak açıklamalarının ardından hatıra fotoğrafı çektirerek CHP ziyaretini noktaladı.

‘’1 MİLYONLUK TEKİRDAĞ’IN ROZETİNİ TAKTIK’’

CHP ziyaretinin ardından siyasi parti temsilciliklerine ziyaretini sürdüren Albayrak, Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı İlçe Başkanlığı’na geçti. Burada Albayrak ve beraberindekileri MHP Kapaklı İlçe Başkanı Nusret Güvercin karşıladı.Ziyarette konuşan Başkan Albayrak, ‘’Öncelikle sizlere siyasi çalışmalarda başarılar dilerim. Seçimler geçti bundan sonra hizmet zamanıdır. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Milliyetçi Hareket Partililerin de belediye başkanıyım. Seçimler biter bitmez rozetimizi çıkarıp kalbimize koyduk ve 1 milyonluk Tekirdağlıların rozetini taktık. Bu sebeple bugün sizlere geldik ve çalışmalarınızda başarılar dilemek istedik. Herhangi bir arzunuzda bir telefon uzağınızdayım. ‘’ dedi.

‘’KAPAKLI GELİŞMEYE VE BÜYÜMEYE MÜSAİT’’

İlçenin altyapı başta olmak üzere birçok sorununa el atacaklarını kaydeden Albayrak, ‘’Kapaklı çok hızlı büyüyen bir yer ve Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir büyüme yok. Düşünün Kapaklı bugün 120 bin kişi olmuş ama hala 20 bin kişilik su ve kanalizasyon hattı var. Bunun değişmesi lazım ve Allah kısmet ederse özellikle Erbay Caddesi’nden başlayarak altyapımızı yenileyeceğiz. Kapaklı’nın devlet yatırımlarına da çok ihtiyacı var. Devlet Hastanesi’nin olması lazım. Burası gelişmeye ve büyümeye müsait. Bunun için çabalayacağız.’’ İfadelerini kullandı.

‘’AMACIMIZ KAPAKLI’NIN GELİŞMESİ’’

31 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimlerde tekrar göreve gelen Albayrak’a başarılar dileyerek sözlerine başlayan MHP Kapaklı İlçe Başkanı Nusret Güvercin ise, ‘’Bizim amacımız Kapaklı’nın gelişmesidir. Yeni bir ilçeyiz fakat hala köy gibi hizmet alıyoruz. Bu sebeple sizden biraz daha ayrıcalık istiyoruz. Çerkezköy komşu ilçemiz ve bir Çerkezköy’e bakıyoruz bir de Kapaklı’ya; 5 yıl içerisinde büyük fark var. Hem Belediye Başkanımızdan hem de sizden beklentimiz çok büyük. ÖrneğiN Pınar Bulvarı’nın prestij caddesi olması gerek. Orası tam bir keşmekeş yaşıyor. İnşallah bu ve bunun gibi sorunları önümüzdeki 5 yıllık süreçte aşarız. Sizlere de görevinizde başarılar diliyoruz.’’ Sözlerini kullandı. Güvercin’in konuşmasının ardından burada da partililerle sohbet eden Albayrak, ziyaretini bir hatıra fotoğrafı ile noktaladı.

‘’KAPAKLI’NIN YÜZ YILINI KURTARACAK PROJELERE İMZA ATMAK İSTİYORUZ’’

Albayrak’ın bir sonraki durağı ise AK Parti Kapaklı İlçe Başkanlığı oldu. Burada partililer tarafından karşılanan Albayrak’a, çiçek takdim edildi. Başkan Albayrak’ın ziyaretinde konuşma gerçekleştiren AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel, “  Öncelikle İstanbul seçimlerinin hemen akabinde yapmış olduğunuz ziyaret bizler için çok kıymetlidir. Sizleri de ayrıca seviyoruz. Kapaklı içinde Belediye Başkanımızı yalnız bırakmayacaksınız. Hep birlikte Kapaklı’ya güzel hizmetler yapacağınızı düşünüyoruz. Eksiğimiz var ve bizde bunun bilincindeyiz. Siyaset malzemesi kullanmak yerine eksiklerimizi tamamlamamız gerekiyor. Kapaklı bunu hak ediyor. Hükümet yatırımlarının Kapaklı’ya getirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Başkanımızı da bu süreçte yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. Kapaklı hükümet konağı ile ilgili girişimlerde bulunduk. Müteahhidin 460 bin liralık cezasını iptal ettirdik. 105 yataklı devlet hastanesi ile ilgili girişimler var. Protokol imzalama ile ilgili sorun giderildi. İnşallah en kısa zamanda temeli de atılacaktır. Kapaklı’da yıldızkent kavşağı ile ilgili sorun var. Bununla ilgili 100 milyona yakın bütçeye ihtiyaç var. Mustafa başkanımız çok güzel tespitlerde bulundu. Kapaklıya geçici bir çözüm olacak. İki tane etrafından geçecek çevre yolu yaptırmayı planlıyoruz. Kapaklının yüz yıllık kurtaracak projeye imza atmak istiyoruz. Millet parkı ile Kapaklı’nın eksiklerini gidermeye çalışacağız. Kurumlar hala oturmadı. Bunlarla ilgili notlar hazır ve takibini de yapıyoruz. Kapaklı en kısa zamanda hükümet yatırımlarına kavuşacaktır” dedi. 

“BOL BOL HİZMET ETME ZAMANIDIR”

31 Mart yerel seçimlerinin ardından 86 gün geçtiğini kaydeden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise; “ Seçimlerin ardından CHP rozetimizi çıkarttık ve kalbimize koyduk. Hizmet için bin 740 günümüz kaldı. Artık hizmet zamanıdır. Tüm gücümüzle çalışacağız. Parti ayrımı yapmadan hizmet yapacağız. Kapaklı’ya bol bol hizmet etme zamanıdır. Sizlerden ricamız hükümet kanalından Kapaklı’ya hizmet gelmesi gerekiyor. Nüfusu 25 yılda 2 binden 116 bine çıkan başka bir ilçe yoktur. Kapaklı’nın en büyük sorunu hızlı büyümesidir. 20 bin nüfusun içme suyu borularından su vermeye çalışıyoruz” diye konuştu. 

 “SİZİ ÖRNEK ALIYORUZ”

Albayrak daha sonra AK Parti İlçe teşkilatı üyeleriyle bir araya geldi. Göreve 9 Ocak’ta atandığını kaydeden AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Uçel kendisini ilk arayanların başında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın olduğunu kaydetti. Albayrak’ın örnek bir siyasi kişiliği olduğunu kaydeden Uçel “ Bize hep değer veren çizgide ilerlediniz. Siyasetten sizi örnek alıyoruz. Bizim gibi genç siyasetçilere örnek oluyorsunuz. İnşallah hep birlikte Kapaklı’ya güzel hizmetler yapacağız” dedi. 

“SİYASİ PARTİLER ÜLKENİN VAZGEÇİLMEZİDİR’’

Halkın kararına saygı duyulması gerektiğini kaydeden Albayrak, “ Kısmette 10 Temmuz’da Büyükşehir meclisini Şarköy’de toplayacağız. Toplantıya tüm vekillerimizi davet ettik ve burada bazı mesajlarımız olacak. Siyasi partiler Türkiye’nin vazgeçilmez unsurlarıdır. Herkes halkımızın gösterdiği karara saygı gösterecektir. ‘Ben neden az oy aldım’ diyerek tartışmaya girmeyeceğiz. Zaman kaybetmiş oluruz ve artık önümüze bakacağız” dedi. 

‘’BU MECLİS 15 TEMMUZ’U YAŞADI’’

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ile daha önce Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de çalıştıklarını kaydeden Albayrak, “ Büyükşehir’de 2014-2019 döneminde bir aile olduk. Ak Partinin sayısal noksanlığını hiçbir zaman hissettirmedim. O meclis 15 Temmuz’u yaşadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı üç kez Tekirdağ’da ağırladık. Milli menfaatler söz konusu olunca siyasi görüşleri bir kenara bırakmamız gerekiyor. Türkiye zor günler geçirmektedir. Burada başımızda cumhurbaşkanı olarak Erdoğan varsa onun etrafında birleşmemiz gerekiyor. Devletin başıdır. Biz belediye başkanımız ile geçmişten gelen dostluk abi kardeş olarak kendisine her türlü yardımı yapacağız” dedi. 

“KENDİSİNE GÜVENİYOR VE İNANIYORUM”

Ziyaretten son olarak Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin söz aldı. Albayrak ile gün boyu yoğun bir mesai harcadıklarını dile getiren Çetin, “ Sabah 04.30 başkanımız ile güne Mevlana camiinde namaz ile başladık. Kadir başkan ile beş yıl görev yaptık ve uyum içinde çalıştık. Ben Kadir başkanı tanımayarak eleştirenlere her zaman “ Kadir başkan büyükşehirin makamında ise huzur içinde başınızı yastığa koyun. Çünkü vatandaşın, hakkı ne ise korur’ dedim. Kendisine güveniyor ve inanıyorum. Geçen dönem büyükşehir’in kuruluş yılıydı. Bazı birimlerin oturması zamana yayılıyor. Bu dönem ustalık dönemini yaşıyor. Taşlar yerine oturdu. Bu dönem daha hızlı bir çalışma yapacaktır. Tek sıkıntımız belediyeler ekonomik sıkıntıdan dolayı dar boğazlar yaşıyor. Büyükşehir olarak kredi almaya çalışıyor, bizlerde kendilerine destek olmaya çalışıyoruz. Başkanımız ile Kapaklı’yı başka bir yere getireceğiz. Devlet, büyükşehir ve belediye çalışmalarıyla beklenen hizmetleri getireceğiz” dedi. Çetin’in konuşmalarının ardından Albayrak burada da partililerle istişarelerde bulundu ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

AK Parti’den ayrılan Başkan Albayrak’ın son durağı ise İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanlığı oldu. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in de hazır bulunduğu ziyarette, Albayrak ve beraberindeki heyeti İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkan Yardımcısı Hamza Sakarya ve partililer karşıladı. Albayrak, 31 Mart seçimleri ve 23 Haziran seçimlerindeki katkılarından dolayı İYİ Partililere teşekkür etti. Kısa süren ziyaretin ardından Albayrak, partililerle hatıra fotoğrafı çektirerek siyasi partilere olan ziyaretlerini noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 22:13

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3