Velilere online teknoloji bağımlılığı semineri verildi

Başakşehir Okulları teknoloji bağımlığı, güvenli ve bilinçli internet kullanımı hakkında velilere seminer verdi.

Velilere online teknoloji bağımlılığı semineri verildi

323

Kapaklı Gazetesi - Öğrencilerin teknoloji bağımlılığını azaltmak ve internetin bilinçli kullanımını amaçlayan Başakşehir Okulları, öğrenci velilerine yönelik online bir seminer gerçekleştirdi. 7/24 lidyabet girişi sayfamızda. Seminerde velilere, güvenli internet kullanımı hakkında bilgi aktarıldı.

Gerçekleştirilen seminerin moderatörlüğünü, Bilişim öğretmeni Buse Yüzbaşı ve Rehber Öğretmeni Gamze Koçak birlikte gerçekleştirdiler. Seminerde bilgisayar, tablet gibi cihazların uygulamalarını ve içeriklerini ebeveyn kontrolünde nasıl sınırlandırılabileceği, aile kontrolünün ne şekilde olabileceğine yönelik ayrıntılı anlatımlara yer verildi.

‘’VELİLERİMİZ BİLGİ SAHİBİ OLDULAR’’

Seminer hakkında bilgilendirme yapan Başakşehir Okulları Ortaokul Müdürü Aylin Arda, “Pandemi sebebiyle ekran karşısında geçirilen sürenin artması sonucu, Okul PDR biriminin raporları ve velilerimizden gelen geri dönüşleri de değerlendirerek teknoloji bağımlılığı ve güvenli internet kullanımı hakkında bir çalışma yapmaya karar verdik. Tüm çalışmaların internet üzerinden yürütüldüğü bu dönemde, öğrencilerin giderek interneti amacının dışında kullanmaya başlandığını tespit ettik. Gerçekleştirdiğimiz seminerde velilerimize, öğrencinin ekran karşısında kaldığı süreyi en aza indirebilmek ve güvenliğini sağlayabilmek adına birçok yararlı bilgi paylaşımında bulunduk. Velilerimiz de maksimum katılım sağlayarak ve notlar alarak kullanılan uygulama hakkında bilgi sahibi oldular. Okul olarak öğrencilerimizin eğitimi dışında tüm gelişimi için her türlü metodu denemeye ve değerlendirmeye devam edeceğiz. Destekleri ve katılımları için tüm velilerimize teşekkür ederim” dedi.

‘’AİLE GRUBU OLUŞTURMALIYIZ’’

Velilerin güvenli internet kullanımı ile ilgili yapması gerekenleri anlatan Bilişim Öğretmeni Buse Yüzbaşı ise; “Ortak hazırladığımız veli paylaşım saatinde, velilerimizin teknoloji ile nasıl baş edebiliriz? Teknoloji kullanımını nasıl yönetebiliriz ve avantajlı hale getirebiliriz? Sorularının cevaplarını bulabilecekleri bir etkinlik gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin güvenliği ve sağlığı açısından tamamen ücretsiz olan “Microsoft Family Safety’i” kullanarak birçok işlemi kontrol altına alabilir ve ailemizin güvenliğini sağlayabiliriz. Örneğin; Ekran süresi sınırlayabilir, uygunsuz içerikleri engelleyebilir, etkinlik raporları alabilir, uygulama ve oyunları sınırlandırabilir ve konum takibi de yapabiliriz. Öğrencinin kullandığı bilgisayar, tablet gibi cihazlarında, Microsoft Hesabı açarak ya da var olan hesabımızı kullanarak, bir aile grubu oluşturmalıyız. Oluşturduğumuz aile grubuna öğrencinin de Microsoft hesabını dahil ettikten sonra tüm kısıtlamaları öğrenci hesabına uygulayarak ve takibini sağlayabiliriz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 20:51

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65