Öğrencilerine moral verdiler

Kapaklı’da iki öğretmen, okulların Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle tatil edilmesinin ardından öğrencileri ile kameralı görüşerek eğitimlerini sürdürdü.

Öğrencilerine moral verdiler

Kapaklı Gazetesi - Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle ülke genelinde okulların tatil edilmesinin ardından Kapaklı’da iki öğretmen, internet üzerinden öğrencileri ile görüntülü görüşerek moral ve motivasyon konuşması yaptı.

Tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle, 16 Mart itibariyle ülke genelindeki tüm okullarda eğitim ve öğretime ara verildi. Erken gelen yarıyıl tatilinde bile öğrencilerini eğitmekten vazgeçmeyen Kapaklı İbni Sina İlkokulu öğretmenleri Duygu Özhan ve Havva Hamzalı, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

Öğrencileri ile tek tek Zoom Meeting adlı bir uygulamadan kameralı görüşme sağlayan öğretmenler, endişeli öğrenciler ve ailelerine moral ve motivasyon konuşması yaptı. İlkokul çağındaki öğrencileri ile birlikte şarkılar söyleyen, onlara moral verici konuşmalar yapan öğretmenler; ayrıca Koronavirüs (COVID-19)’den korunmanın yollarını da anlattı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 12:01

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65