Kapaklılı öğrencilerin projesi ile 60 şehirde sokak hayvanları beslendi

Kapaklı’da eğitim veren Mehmet Elfide Erdegül İlkokulu’nun hazırladığı “Bir Kap Su, Bir Kap Mama” projesine ile 60 şehirde 130 okul katılım sağlayarak sokak hayvanlarının beslenmesine yardımcı oldu.

Kapaklılı öğrencilerin projesi ile 60 şehirde sokak hayvanları beslendi

Kapaklı Gazetesi - Mehmet Elfide Erdegül İlkokulu, 28 Mayıs’ta Radyo Çocuk Var eTwining Projesi kapsamında bir etkinlik düzenledi. “Bir Kap Su, Bir Kap Mama” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte 60 şehirden 130 okul, sokak hayvanları için beslenme noktalarına mama ve su bıraktı.

Projeyle ilgili okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Radyopati "Radyoda Çocuk Var" Projesi; hazırlanmasında ve yayınlanmasında çocukların rol aldığı, günümüz dünyasında ekran başından ayrılamayan çocuklarımız için geçmişin güzelliklerini Radyo programları ile tanıtmaya çalışan bir eTwining projesidir. Okulumuz ve öğrencilerimizin de aktif olarak yer aldığı projemizde daha önce de farklı birçok etkinlik yaparak TRT Çocuk Haberin Olsun programında yer almıştı. Öğrencilerimiz ve çevremiz için farkındalık oluşturmaya çalıştığımız projemizde 1 gün de olsa sokak hayvanlarına yardım etmeye çalıştık.”

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2021, 23:14

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadriye özbek
Kadriye özbek - 2 ay Önce

Bizim gibi bir can taşıyorlar ve bu dünyada bizim kadar yasama hakkına sahipler çocuklarimiz 1 günlükte olsa 1 kap su 1 kap mama etkinliğiyle bu canlarimiza mama ihtiyaçlarını verdiler bize bu projeyi öncelikle radyoda çocuk var radyo pati adi altinda yer alan sevgili öğretmenlerimize ve Mehmet Elfide Erdegül okulumuzdaki 1.A sınıf öğretmenimiz EMRAH KASAP Öğretmenimize çok tesekkür ederiz.

Üstün
Üstün - 2 ay Önce

Böyle bir projeye bizleri dahil eden öğremenimiz Emrah KASAP’a çok teşekkür ederiz. Biz etkinliklerimizi yaparken Çok keyif alıyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner65