Eğitim aşkıyla geçen 60 yıl!

Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenen kutlama töreninde, Kapaklı’nın ilk öğretmenlerinden Sabret Arıcı’nın eğitim ve öğretimde geçen 60. Yılı kutlandı. 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne 1 gün kala gerçekleşen anlamlı programa, Sabret Öğretmen’in ilk öğrencileri de katılım gösterdi. 

Eğitim aşkıyla geçen 60 yıl!

Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenen kutlama töreninde, Kapaklı’nın ilk öğretmenlerinden Sabret Arıcı’nın eğitim ve öğretimde geçen 60. Yılı kutlandı. 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne 1 gün kala gerçekleşen anlamlı programa, Sabret Öğretmen’in ilk öğrencileri de katılım gösterdi.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR

Kapaklı Belediyesi Hizmet Binası’nda bulunan Teras Kafe’de gerçekleştirilen program, duygu yüklü anlara şahitlik etti. Kapaklı’nın ilk kadın öğretmeni ve ilk kadın muhtarı olan Sabret Arıcı ile eşi Kadir Arıcı onuruna gerçekleştirilen kutlamada, Sabret Öğretmen’in eğitim öğretim anılarına yer verilen bir video gösterime sunuldu. Sabret Öğretmen’in ilçemizde yaptığı hizmetler ve eğitim öğretime olan aşkının yer verildiği videoda, ilk öğrencileri ile gerçekleştirilen röportajlar da yer aldı. Video gösterimi esnasında salondaki herkes duygulu anlar yaşarken, Sabret Arıcı ve eşi Kadir Arıcı gözyaşlarına hakim olamadı.

''İYİ Kİ SİZLERİ YETİŞTİRMİŞİZ''

Video gösteriminin ardından teşekkür konuşması gerçekleştiren Emekli Öğretmen Sabret Arıcı, ‘’Bugün benim hayatımın en mutlu anlarından biri. Biri diyorum çünkü eşimin de söylediği gibi hayatımızda dönüm noktası olan bazı anlar vardır. İşte o dönüm noktalarından biri de bugün. 60. Yılını kutladığım Eğitim Öğretim hayatımda, sizlerle beraber olmamı sağlayan Başkanımız İrfan Mandalı’ya ve eşine teşekkürlerimi iletiyorum. Eşine diyorum çünkü her başarılı erkeğin ardında bir kadın vardır. Ayrıca aileme ve sizlere de çok teşekkür ediyorum. Bu kadar sene sonra benimle bugünü paylaştığınız için; Pınarça’dan, Avcılar’dan, Bakırköy’den gelen tüm öğrencilerime sonsuz teşekkürler. İyi ki sizleri yetiştirmişiz. İyi ki sizlere 1 harf bile olsa öğretebilmişim. Onun mutluluğu bana ölene kadar yeter. Tekrar hepinize teşekkür ediyorum.’’ dedi. 

‘’YENİ NESİLE ÖRNEK OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM’’

Sabret Öğretmen, konuşmalarının ardından salon tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Sabret Öğretmen’in ardından ise selamlama konuşmalarını gerçekleştirmek üzere Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı söz aldı. Başkan Mandalı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ‘’Ben bugün hocamın eğitim öğretim hayatını kelimelerle tarif edemem. 60 yıl, dile kolay. Hocam emekli olduğu halde çok sevdiği mesleğini bırakamadı ve Kapaklı Çok Programlı Lisesi’nde görevine devam etti. Bugün aramızda o okulun müdürü de bulunuyor ve kendisi de şahittir. Sizler öğretmen demenin ne anlama geldiğini görsel olarak gördünüz, ben bu konuda hazırladıkları görselden dolayı personellerimize de teşekkür ediyorum. Ben yeni öğretmenlere örnek olması temennisi ile Sabret Hocamı bir kez daha tebrik ediyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

SABRET ÖĞRETMEN’E EN BÜYÜK HEDİYE

Ayrıca konuşmasının devamında mutlu bir haber veren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Pınarça’da yapımı süren Çok Amaçlı Salon’a Sabret Öğretmen’in isminin verilmesini planladıklarını müjdeledi. Aralık Ayı meclisinde, meclis üyelerinin onayına sunulacak önerge ile Çok Amaçlı Salon’un isminin Sabret Arıcı olarak konulacağını dile getirdi. Sevinçli haberin ardından Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya teşekkürlerini ileten Öğretmen Sabret Arıcı, kendisinin hep böyle bir hayali olduğunu ve bu hayalin bu müjdeli haberle gerçekleştiğini dile getirdi. 

PASTA KESTİLER

Gerçekleştirilen kutlama töreni, sevindirici haberin ardından pasta kesilmesi ile devam etti. Sabret Öğretmen ve eşi Kadir Arıcı’nın el ele kestiği pasta katılımcılara ikram edilirken, Kapaklı Belediye Başkanı tarafından Sabret Arıcı'ya çiçek ve plaket takdim edildi. Ardından anlamlı günü düzenlediği için teşekkür mahiyetinde Sabret Öğremen'in eşi Kadir Arıcı tarafından, Başkan Mandalı'ya çiçek takdim edildi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 18:11

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65