Azerbaycan ve Bulgaristan’a rol model oldu

Azerbaycan ve Bulgaristan’dan özel bir heyet, Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne işbirliği ziyaretleri gerçekleştirdi.

Azerbaycan ve Bulgaristan’a rol model oldu

Kapaklı Gazetesi - Azerbaycan ve Bulgaristan’dan özel bir heyet, Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne işbirliği ziyaretleri gerçekleştirdi.

Bölgenin en modern okulları arasında yer alan Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yurtdışından ilgi görmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Azerbaycan’dan ve Bulgaristan’dan Meslek Lisesi yönetimi, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu’nu ziyaret ederek okul hakkında bilgi aldı. Kendi bölgelerinde kurmak istedikleri meslek liselerine örnek proje olarak Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni seçtiklerini söyleyen heyet, okuldan övgüyle bahsetti. Aynı zamanda ikili işbirliği protokolü hazırlıklarına da başladıklarını söyleyen heyette; Bulgaristan Dobruca Tarım Meslek Lisesi Müdürü Plamen Slavov ve Okul Müdür Yardımcısı Mithat Osman, Azerbaycan Bakü Neft Energetika Koleji Müdürü Mehman Abdulezizov ve Bakü Sosyal İktisadi Koleji Müdürü Vidadi Orucov yer aldı.

‘’EN İYİ KADROYU KURMAYA ÇALIŞTIK’’

Azerbaycanlı ve Bulgaristanlı heyeti, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ve Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Caner Baysal karşıladı. Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini de gezen heyetin ziyaretinden oldukça memnun kaldıklarını belirten ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler şunları söyledi: “Bize gösterilen ilgiden oldukça memnunuz. Örnek gösterilecek bir okul kurmak kararı ile yola çıktık. Bunu da başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kalifiye eleman yetiştirmek ve ara eleman sorununu çözmek için seyirci kalmadık elimizi taşın altına koyduk. En modern binada en iyi kadroyu kurmaya çalıştık. Okulumuzda mezun olan öğrencilerin de istihdamını görev bildik onlara yardımcı oluyoruz. Öğrencilerimiz akademik anlamda başarının yanı sıra sportif alanlarda da başarılara imza atıyor. Okulumuzda çıta her geçen gün yükseliyor. Bu okuldan mezun olan her öğrenciye sanayimizin ihtiyacı var.”

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 11:05

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3