Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi trafik sorunu için kolları sıvadı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu ilçesindeki trafiğin akıcı hale gelmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSBAK (İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş) ile ortak proje çalışmalarını sürdürüyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi trafik sorunu için kolları sıvadı

Kapaklı Gazetesi - Çorlu ilçesindeki trafik yoğunluğunu çözmek için kolları sıvayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSBAK ile masaya oturdu.

Çorlu İlçesinin trafik sirkülasyonu için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi ve İSBAK ile ortak yürütülen projenin değerlendirme toplantısına katılan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, proje çalışmalarının son derece verimli geçtiğini belirterek, "Orion kavşağı, Emlak Konutları, Omurtak ve Kumyol caddelerinde trafik sirkülasyon çalışmalarımıza en kısa zamanda başlayacağız. Uygulanacak proje ile yaşanan trafik yoğunluğunu çözmeyi hedefliyoruz. Şimdiden şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Toplantıda Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'un yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Emin Pehlivan, Ulaşım Dairesi Başkanı Erdin Eral ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Metin Pakdil de hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 17:34

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3