Karla mücadele için hazırlıklar tamamlandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıları dikkate alan Çorlu Belediyesi, karla mücadele için hazırlıklarını tamamladı.

Karla mücadele için hazırlıklar tamamlandı

Kapaklı Gazetesi - Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, beklenen kar yağışı öncesinde hazırlıklarını tamamladı. Kazandıran hiltonbet bonuslar için giriş yapın. Hazırlıklar kapsamında dört ayrı ekip oluşturulurken, solüsyon ve tuzlama çalışmalarının yapılacağı güzergâhlar da belirlendi.

“ANINDA MÜDAHALE İÇİN TEDBİRLER ALINDI”

Konuyla ilgili olarak konuşan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan, beklenen kar yağışıyla birlikte yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek ve anında müdahale edebilmek için tedbirlerini aldıklarını söyledi. Başkan Tunçcan açıklamasında, "Araç trafiğinin aksamaması, kazaların önlenebilmesi, vatandaşların rahatlıkla seyahat edebilmelerini sağlamak, yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirebilmek amacıyla hazırlıklarımızı tamamladık. Olası kar yağışından meydana gelebilecek olumsuzlukların üstesinden gelebilmek için aldığımız tedbirler kapsamında kar ve buzla mücadele için 4 ayrı ekip kurduk, tuz ve solüsyon çalışması yapılacak alanları belirledik.” sözlerine yer verdi.

“EKİPLERİMİZ HAVA TAHMİNLERİNİ AN BE AN TAKİP EDİYOR”

Tuz ve solüsyon stoklarının hazırlandığını kaydeden Tunçcan, ‘’Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hava tahmin raporlarını an be an takip ediyor. Olası buzlanma ve yol kapanması gibi durumlarda iki kar kaplanı, iki tuz robotu, beş greyder, üç loder, 5 beko loder, iki kamyon, bir solüsyon traktörü ve 28 personelimiz müdahale etmek için hazır bekliyor olacak. Müdahale için depomuzda 250 ton tuz ve 15 ton solüsyonumuz mevcut. Çorlu'muzu 4 ayrı gruba ayırdık ve ekiplerimiz bu bölgelerde yaşanacak olumsuzluklara anında müdahale edecekler.’’ dedi.

“SOKAKTA KALAN VATANDAŞLARIMIZI UNUTMADIK”

Belediye olarak evsiz vatandaşlar için de projeler yürüttüklerini kaydeden Başkan Yardımcısı Tunçcan, “Bildiğiniz gibi uzun süredir evsiz ve sokakta yaşayan vatandaşlarımıza elimizden geldiğince yardım etmeye gayret ediyoruz. Olumsuz hava koşulları nedeniyle mağduriyet yaşayacak vatandaşlarımızın da yanında olacağız. Sokaklarda kalan vatandaşlarımızın geçici barınma gibi ihtiyaçlarının da karşılanabilmesi için gerekli tedbirleri aldık.”

“KIŞ LASTİKLERİNİZİ TAKIN VE ZİNCİR BULUNDURUN”

Son olarak vatandaşlara uyarılarda bulunan Tunçcan, “Yaşanabilecek aksaklık ve olumsuzluklarda vatandaşlarımız 444 99 59 numaralı hattımızı arayabilirler. Vatandaşlarımızdan da bir ricamız var... Olumsuz hava koşullarını göz önünde bulundurarak zorunlu olan kar lastiklerini taksınlar ve zincirlerini araçlarında bulundursunlar. Kötü hava şartlarında mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmasınlar." sözlerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 17:58

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65