Evsiz vatandaşlar pansiyonlara yerleştiriliyor

Çorlu’da hizmet veren pansiyonlarda ağırlanan evsiz vatandaşların barınma, yiyecek ve kişisel bakım gibi temel ihtiyaçları da Çorlu Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Evsiz vatandaşlar pansiyonlara yerleştiriliyor

Kapaklı Gazetesi - Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, geçmiş yıllarda olduğu gibi soğuk havalarda dışarıda kalan evsiz vatandaşları kentte hizmet veren pansiyonlara yerleştirmeye devam ediyor.

Zabıta ekiplerinin kentte devriye gezdiği sırada rastladığı ya da vatandaşların ihbarıyla belirlenen sokakta kalan kimseler, Çorlu Belediyesince koruma altına alınıyor. 2020 yılında toplam 100 evsiz vatandaş, zabıta personeli tarafından pansiyona yerleştirildi. Bu kış sezonunda ise 17 Aralık 2020 tarihi itibarıyla 46 vatandaş pansiyona yerleştirilirken şu an pansiyonda 24 evsiz vatandaş konaklıyor.

“HİÇBİR ÜCRET TALEP ETMİYORUZ”

Özellikle kış şartlarında evsiz vatandaşların mağduriyetini azaltmak için çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Kış aylarında sokaklarda yaşamak zorunda kalan evsiz vatandaşlarımıza yardım eli uzatıyoruz. Hayata geçirdiğimiz bu hizmetimiz ile zor durumda kalan vatandaşlarımızın yanında oluyoruz. Şu anda 24 vatandaşımızı pansiyonlarda ağırlıyor ve kendilerinden hiçbir ücret talep etmeden her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

“BAKIMA MUHTAÇ YAŞLILAR BAKIMEVİNE YÖNLENDİRİLİYOR”

Ayrıca bakıma muhtaç yaşlı vatandaşlarımız da Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkililerimizin rehberliğinde bakımevlerine yönlendiriliyor. Zabıta ekiplerimiz her daim görevlerinin başında ama vatandaşlarımız da sokakta kalan kimseleri gördüklerinde 0282 684 76 65 numaralı telefonu arayarak ihbarda bulunabilirler. Ekiplerimiz muhakkak çağrıya yanıt verecek ve evsiz vatandaşımız ile ilgileneceklerdir.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 13:26

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65