Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

29 belediye personeli karantinaya alındı

Çorlu Belediyesi’nde çalışan 29 personel karantinaya alındı.

29 belediye personeli karantinaya alındı

Kapaklı Gazetesi - Çorlu Belediyesi’nde çalışan 8 personelin koronavirüs testi pozitif çıktı. Pozitif çıkan personeller ve onlarla temaslı 21 kişi de karantinaya alındı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'nin birçok kentinde olduğu gibi Çorlu'da da vakalar artış gösterdi. Koronavirüs salgınının üstesinden hep birlikte el ele vererek gelebiliriz. Koronavirüs salgın hastalığını birlikte mücadele ederek yenmemiz gerekiyor. Dolayısıyla herkese büyük görevler düşüyor. Maske, mesafe ve hijyen kurallarını uygun davrandığımız müddetçe hastalıktan uzak durmamız mümkün.” dedi.

“KALABALIK ORTAMLARDA BULUNMAMAYA ÇALIŞIN”

“Özellikle manav ve pazar yeri gibi alışveriş noktalarında tek kullanımlık eldiven kullanmaya özen göstermeliyiz” diyen Başkan Sarıkurt, “Kalabalık ortamlarda bulunmamaya çalışın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafe oluşturun. Kendinizi iyi hissetmediğiniz zaman evinizde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü gibi şikâyetleriniz varsa en yakındaki sağlık kuruluşuna başvurun. Ellerinizi sık sık yıkayın. Unutmayın ki, tek başına maske Covid-19'a karşı koruma sağlamaz. Fiziksel mesafe ve özellikle el hijyeni önlemlerini almayı ihmal etmeyin” ifadelerini kullandı.

“ÖNCELİĞİMİZ SAĞLIK”

Sarıkurt, açıklamasının devamında, "Mesai arkadaşlarımdan bazılarının da Covid-19 testleri pozitif çıktı. Bir kısmı yakın temas, bir kısmı ise Covid-19 testlerinin pozitif çıkması nedeniyle şu anda evlerinde karantina altındalar. Farklı müdürlüklerimizde görevli personelimizden 8'i pozitif ve 21'i ise temaslı olmak üzere 29 çalışanımız şu anda karantina altında. Çalışanlarımıza ve hastalığa yakalanan tüm vatandaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Covid-19 testleri pozitif çıkan ya da temaslı çalışanlarımızın iş yüklerini üstlenen tüm personelimize öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Hizmetlerimizin aksamaması için canla başla çalışıyorlar. Vatandaşlarımızdan bu süreçte meydana gelebilecek gecikmeler ve aksaklıklar için şimdiden özür diliyorum. Çorlu'muz için çalışmaya, daha güzel bir Çorlu için projeler üretmeye devam edeceğiz. Ama şimdi önceliğimiz sağlık. Bir kez daha hastalığa yakalanan çalışanlarımız ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ülke olarak dün olduğu gibi bugün de tüm zorlukların üstesinden gelebilecek kabiliyet ve güce sahibiz. Yeter ki birlik ve beraberlik içerisinde hareket edelim" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 10:10

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3