Çarşamba günü parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında belediye başkan adaylarının belirlenmesine yönelik çalışmalarla ilgili bilgi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, şunları söyledi:

"HEYETLERİMİZ 70 İLİMİZİ ZİYARET EDECEKLERDİR”

“CHP Milletvekilleri ve PM Üyelerinden oluşan heyetlerimiz, yaklaşık 70 ilimize ve birden fazla seçim çevresi bulunan illerimizi de ziyaret edeceklerdir. Yarın başlayacak olan ve pazar gününe kadar tamamlanacak olan ziyaretlerle hem o bölgeye ilişkin kimi gözlemlerini raporlaştırdıkları gibi, aynı zamanda adaylık müracaatı yapmış olan belediye başkan aday adaylarımızla da görüşme gerçekleştirip sonra da bunları bir değerlendirme raporuyla birlikte MYK’mıza ileteceklerdir.”Chpde Basvuru Sayısı1

"TOPLAM BAŞVURU SAYISI 15 BİN 464”

Bazı basın yayın organlarında CHP’nin başvurularıyla ilgili bazı bilgilerin gerçeği yansıtmadığını tespit ettiklerini söyleyen Zeybek, “Gerçek olmayan bilgilerle de kamuoyunun yanıltılmasının doğru olmadığını düşünüyorum. 2 bin 714 belediye başkan adaylığı müracaatımız var. 58 büyükşehir belediye başkan adayımız var. Toplam başvuru sayımız 15 bin 464.

DEVA Partisi Meclis Üyesi Adaylarının listesini açıkladı DEVA Partisi Meclis Üyesi Adaylarının listesini açıkladı

2019 yılında yapılmış olan toplam başvuru sayımız 9 bin 595’ti. Özellikle pazartesi ve salı günü, yaklaşık 6 binin üzerinde başvuru, Genel Merkezimize il ve ilçeler üzerinden iletilmiştir. Hâlâ il ve ilçelerimizden başvurular, Genel Merkezimize düzenli olarak gönderilmeye devam ediyor. Birkaç gün sonra, toplam başvuru sayısını da iletmiş olacağım” diye konuştu.