Çerkezköy Kaymakamlığı, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Aralık ayı boyunca gerçekleştirdiği asayiş uygulamaları hakkında bilgiler paylaştı.

Çerkezköy Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 2023 yılı Aralık ayında Huzurlu Sokaklar ve Terör Suçları Uygulamaları kapsamında 474 asayiş uygulaması ve denetim faaliyeti gerçekleştirildi. Bu uygulamalarda toplam 28 bin 712 GBT sorgulaması yapıldı, 5 bin 86 araç kontrol edildi ve 2 bin 577 araca işlem yapıldı. Uygulamalarda 135 aranan şahıs yakalanırken, 15 tabanca, 10 kurusıkı tabanca, 2 av tüfeği ve 92 gram uyuşturucu ele geçirildi.

Dilber operasyonunda gözaltına alınan 8 şahıs adliyeye sevk edildi Dilber operasyonunda gözaltına alınan 8 şahıs adliyeye sevk edildi

Gençlerin korunması ve okul güvenliğine yönelik de uygulamalar gerçekleştirdi. Bu kapsamda, 474 GBT sorgulaması yapıldı, 66 servis aracı ve 23 işyeri denetlendiği belirtildi. 

Yapılan açıklamada, “Uygulamalarında görev alan mesai arkadaşlarımıza ve yardımcı olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.