Yılmaz: Aidat ve belge bedellerine zam yapılmaması önerimiz reddedildi

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Rahmi Yılmaz, “Yönetim kurulu başkanının 2021 yılı için yapmış oldukları zam oranlarının makul olduğu görüşlerinden sonra bizim zam yapılmaması önerimiz kabul edilmemiştir.” dedi.

Yılmaz: Aidat ve belge bedellerine zam yapılmaması önerimiz reddedildi

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyesi Rahmi Yılmaz, pandemi nedeniyle zor günler geçiren oda üyelerine 2021 yılı için yıllık aidat ve hizmet karşılığı alınan belge bedellerine zam yapılmaması ve 2021 yılı için yapılan yüzde 10-25 arasındaki artış oranın kaldırılması yönündeki önerisinin yönetim tarafından kabul edilmediğini söyledi.

“ODA 2020 YILI İÇERİSİNDE 3 MİLYON 400 BİN TL KAR ETTİ”

Konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yayımlayan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyesi Rahmi Yılmaz, “29 Mart Pazartesi günü saat 14.30’da ZoomWebinar üzerinden gerçekleşen, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri Müşterek toplantısında, Oda Genel Sekreteri Covid-19 Salgın sürecinin üyelerimize etkilerini araştırmak için oda tarafından yaptırılan anket sonuçlarını açıkladı. Oda üyelerimizin yüzde 78’inin Covid-19 Salgın sürecinden olumsuz etkilendiğini, işlerinin ve cirolarının azaldığını, yüzde 22’sinin ise etkilenmediği veya olumlu yönde etkilendiğine dair odamızın yaptırmış olduğu anket sonuçlarını meslek komiteleri üyeleri olarak bizlere açıkladı. 2021 yılı Ocak ayı ÇTSO meclis toplantımızda Genel sekreterimiz 2020 yılı için üyelerimizden elde etmiş olduğumuz gelirlerin toplamının 5 milyon 800 bin lira, odamız giderlerinin toplamının ise 2 milyon 400 bin olarak gerçekleştiğini ve odamızın 2020 yılı içerisinde 3 milyon 400 bin TL kar ettiğini açıkladı. Yine odamızın beş bin civarında üyesi olduğunu ve bunların yaklaşık üçte birine denk gelen bin sekiz yüz (1800) civarında üyemizin odamıza olan aidat borçları nedeniyle faaliyetlerinin askıya alındığını ve faal üye sayımızın üç bin yüz ( 3.100 ) civarında olduğunu açıkladı.” dedi.

"KABUL EDİLMEDİ"

Toplantıda söz aldığını kaydeden Yılmaz, “Bu rakamlardan sonra şahsım meclis üyesi olarak söz alarak koronavirüs pandemisi nedeniyle üyelerimizin büyük bir çoğunluğunun olumsuz yönde etkilendiğini, 3 milyon 400 bin TL kar eden odamız, yönetim kurulunun en azından 2021 yılı için yıllık aidat ve hizmet karşılığı alınan belge bedellerine zam yapmamasını ve 2021 yılı için yapılan yüzde 10 ile 25 arasındaki artış oranının kaldırılması yönünde öneride bulundum. Yönetim kurulu başkanının 2021 yılı için yapmış oldukları zam oranlarının makul olduğu görüşlerinden sonra bizim önerimiz kabul edilmemiştir. Yapmış olduğumuz müşterek meslek komiteleri toplantımızda da Genel Sekreterin açıklamış olduğu anket sonuçlarını da gerekçe göstererek, oda bütçemizin uygun olduğunu ve 2021 yılı için yıllık aidat ve hizmet karşılığı alınan belge bedellerine yapılan yüzde 10-25 oranındaki zamların kaldırılması önerimizi tekrar gündeme getirdik. Oda üyelerimizin ve kamuoyunun bilgilerine arz olunur.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 21:32

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65