Karakuş Doğa Koleji’nden ayrıldı

Doğa Kolejlerinde yaşanan ekonomik kriz, Çerkezköy Doğa Kolejini de vurdu. Çerkezköy Doğa Koleji Kurucusu Erdal Karakuş’un hisselerini kurucu ortaklardan olan Hakan Yiğit’e devrettiği öğrenildi.

Karakuş Doğa Koleji’nden ayrıldı

Kapaklı Gazetesi - Okul Kurucularından Erdal Karakuş, Çerkezköy Doğa Koleji’nden ayrıldığını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çerkezköy Doğa Koleji Kurucusu Erdal Karakuş, “Öncelikle şunu söyleyeyim ben çekilmeyi hiç ama hiç istemedim. Ben eğitimciyim ve aynı zamanda gerçek bir eğitim gönüllüsüyüm bir işkoliğim. Çalışma arkadaşlarım en geç saat 17.00 de evlerine gider ben kalıp saat 20.00 ye çalışırdım. Her hafta, her öğrencimin durumunu tek tek, ders ders ele alıp hakkında rapor yazar çalışma planlardım. Öğrencilerimin elde ettiği her başarıdan çok büyük keyif alırdım. 24 yıldır Trakya’da yaşıyorum. Lüleburgaz’daki 24 yıllık meslek yaşamıma baktığınız zaman burası benim üçüncü kurumum. Özel sektörde eğitimcilerin her yıl kurum değiştirdiği göz önünde bulundurulduğunda 24 yılın istikrar açısından çok önemli bir süre olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte ben zaten yine de Doğa’dan hiç çekilmek istemedim ancak ortaklı yapıları sürdürmek her zaman mümkün olamayabiliyor.’’ dedi.

‘’BİRÇOK YATIRIMCI İLE MASAYA OTURDU’’

Ekonomik nedenlerin esas olduğunu dile getiren Karakuş, ‘’2018 yılında ekonomide, özellikle döviz kurlarındaki çalkantı ile başlayan bir süreç var biliyorsunuz. Maalesef önümüzdeki aylarda özel okullarla ilgili daha da sıkıntılı haberler duyacağız. Hali hazırda özel okulların bir kısmı bu süreçte zarar gördü veya görmek üzere. Çünkü ortaya çıkan ekonomi tablosu, velilerimizi ve kurum sahipleri olarak bizleri de olumsuz olarak etkiledi ve etkilemeye de devam ediyor. Bu süreçte, üzülerek söylüyorum, her iki ortağımda kendi ticaretlerinde zor duruma düştüler ve ben onlardan yardım alamadım. Ben neyim var neyim yok maddi manevi her şeyimi okuluma verdim ve buraya kadar getirdim. Bu süreçte ortaklarım hisselerini satmak istediler hisselerini almak için birçok yatırımcı buldum masaya oturttum. Ancak yatırımcılarla ortaklarım bir şekilde anlaşamadılar. Bir hafta on gün önce bir ortağım ani bir kararla ben okulları devralmak istiyorum dedi. Ben devretmek istemedim ancak ortaklar arasındaki böyle bir sıkışmanın öğrencilerimin ve öğretmenlerimin geleceğini oldukça olumsuz yönde etkileyeceğini görünce bir eğitimci duyarlılığı ile ikinci çocuğum gibi gördüğüm okulumun hisselerini, bütün kişisel çıkarlarımı arkada bırakarak devretmekten başka çare olmadığını gördüm.’’ İfadelerini kullandı.

‘’GÖREVİMDEN AYRILMIŞ BULUNUYORUM’’

Son olarak 31 Ocak itibariyle Çerkezköy Doğa Koleji ile ilişkisini kestiğini açıklayan Karakuş, açıklamasını şu sözlerle noktaladı; ‘’ Şu an 31 Ocak 2020 Cuma günü itibarı ile hem Lüleburgaz hem de Çerkezköy Doğa Koleji’ndeki ortaklıklarımdan ve görevlerimden ayrılmış bulunuyorum. O gün kurumda bulunan çalışma arkadaşlarımla vedalaşma fırsatı buldum. Bundan sonraki süreçte her iki okuldaki yönetici arkadaşlarıma, öğretmenlerime ve diğer çalışma arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum. Çok önemli bir iş yapıyorlar. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı eğitiyorlar. Doğa’nın muhteşem eğitim felsefesini ve sistemini en iyi şekilde özveri ile uygulamaya devam etsinler.’’

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2020, 18:37

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3