Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

‘’Eğitimde fırsat eşitliğini önemsiyoruz’’

Çerkezköy Belediyesi, mahalle evlerindeki bilgisayar odalarını öğrencilerin kullanımına açtı.

‘’Eğitimde fırsat eşitliğini önemsiyoruz’’

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesi pandemi nedeniyle uzaktan eğitim gören ancak evlerinde bilgisayar, tablet ve internet bağlantısı bulunmayan öğrencilere destek vermek için mahalle evlerindeki bilgisayar odalarını eğitim merkezine dönüştürdü.

Çerkezköy Belediyesi olarak erişim imkanı kısıtlı olan çocukların her zaman yanında olacaklarını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Pandemi nedeniyle çocuklarımızın büyük bir bölümünü uzaktan eğitim modeliyle evden ders görüyor. Evlerinde bilgisayar veya tablet olmayan, internet bağlantısı bulunmayan çocuklarımız için internet üzerinden eğitimi güçlendirme ihtiyacı doğdu. Çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliği yaratmak adına belediyemize ait mahalle evlerindeki bilgisayar odalarını Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) erişim noktası olarak düzenliyoruz” dedi.

‘’ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ’’

Başkan Akay, “Çocuklarımızın uzaktan eğitimden mahrum kalmaması adına mahalle evlerimizi uzaktan eğitim noktası haline getirmek için elimizden geleni yapacağız. Uzaktan eğitime erişim imkanı kısıtlı olan çocuklarımız için kapılarımızı sonuna kadar açtık. Yönetim anlayışımızın her alanında olduğu gibi eğitimde de fırsat eşitliğini sağlamak adına tüm imkanlarımızı çocuklarımız için kullanmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 17:56

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3