ÇOSB’den öğrencilere yangın eğitimi

İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) İtfaiyesi, Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel ÇOSB Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin minik öğrencilerine yangın eğitimi verdi. Uygulamalı eğitimin yanı sıra ÇOSB Bölge Müdürlüğü İtfaiyesi de gezilerek minik öğrencilere yangın ve yangından korunma ile ilgili bilgiler verildi.

ÇOSB’den öğrencilere yangın eğitimi

Kapaklı Gazetesi - İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) İtfaiyesi, Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel ÇOSB Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin minik öğrencilerine yangın eğitimi verdi. Uygulamalı eğitimin yanı sıra ÇOSB Bölge Müdürlüğü İtfaiyesi de gezilerek minik öğrencilere yangın ve yangından korunma ile ilgili bilgiler verildi.

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda da gerçekleşen eğitimde, öncelikli olarak yangın ve depremden korunma tedbirleri teorik olarak anlatıldı. Olası bir yangın halinde öğrencilere nasıl davranmaları gerektiği hakkında bilgi veren ÇOSB İtfaiye yetkilileri; “Öğrencilerimize yangınla karşı karşıya kaldıklarında neler yapacakları konusunda uygulamalı bilgiler veriyoruz. Amacımız, çıkabilecek yangın vakalarına karşı hazırlıklı olup, can ve mal kaybının önüne geçmektir” dedi. Yapılan bilgilendirmelerin ardından öğrencilere yangın tüplerinin kullanılması ve yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiği konuları uygulamalı olarak anlatıldı.

ÖZDOĞAN İTFAİYE HAFTASINI KUTLADI

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürü Mehmet Özdoğan, itfaiye Haftası dolayısıyla yapılan etkinlikler kapsamında ÇOSB İtfaiyesi’ni ziyaret etti. İtfaiyecilerle tek tek tokalaşıp günleri kutlayan Özdoğan, çalışmalarında başarılar diledi. İtfaiye Haftası dolayısıyla ÇOSB Bölge Müdürlüğü binasında da “Acil Durum Tatbikatı” yapıldı. Yangın ihbar alarmının verilmesiyle birlikte, ÇOSB Bölge Müdürlüğü çalışanları acil çıkışları kullanarak binayı tahliye etti ve toplanma alanında toplandı. Burada da çalışanlara kısa bir bilgilendirme yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 18:41

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3