Cezanın iptali için mahkemeye başvurdu

Çerkezköy’de polis ekiplerinin ‘sosyal mesafe kuralına uymamak’ suçundan ceza kestiği bir nakliyeci, cezanın iptali için mahkemeye başvurdu.

Cezanın iptali için mahkemeye başvurdu

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy’de sosyal mesafe kuralına uymadığı gerekçesiyle kendisine 3 bin 150 TL idari para cezası kesilen Hasan Yıldız, cezanın iptali için mahkemeye başvurdu. 

Edinilen bilgiye göre; nakliye firması sahibi Hasan Yıldız, sokağa çıkma kısıtlaması sırasında bir ofisin eşyalarını taşımak üzere iş aldı. Kazandıran sitelerinden girişi. Ofis malzemelerini adresine teslim eden Yıldız, tam işyerinden ayrıldığı esnada polis tarafından yakalanarak idari para cezasına çarptırıldı. Avukatı İlhan Bezirgan aracılığıyla mahkemeye başvuran Yıldız, kesilen cezanın haksız olduğunu iddia ederek iptalini istedi.

"HİÇBİR ANLAM VEREMEDİM"

Polisin yanlış anlaşılma sonucu kendisine ceza yazdığını söyleyen Yıldız, olayı şu sözlerle aktardı; "Ben 34 UHD 63 plaka sayılı aracım ile nakliye işi yapan emekçi bir insanım. Tüm Çerkezköy esnafı beni ve yaptığım işi bilir. İlgi iptali istenen para cezası tutanağına konu gün ve saatte, koltuk takımı ve ofis malzemesi nakliyesi yaptım. Koltuk takımını içeriye bıraktım, nakliye ve hammaliye ücretimi aldım. Ofis kapısından çıktım, asansörün başında koridorda iken; o esnada görevli memurlar gelip ilgili maddelerden dolayı hakkımda para cezasına hükmetti. Polis memurları 6. kattaki ofise uygulama yaptı, ben ise 5. katta koridorda asansörün önünde idim. Hiç bir anlam veremediğim şekilde bana da ceza yazılmış ve bu ceza 23 Aralık 2020 Çarşamba günü tarafıma tebliğ edildi." dedi.

Cezanın kendisine tebliğ edilmesinin ardından, Avukatı İlhan Bezirgan aracılığıyla Çerkezköy Adliyesi Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine başvurduğunu belirten Yıldız, cezanın iptalini talep etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 13:00

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65