Çerkezköy’ün ‘en’ çevrecileri seçildi

Dünya Çevre Günü dolayısıyla “Çerkezköy’ün Çevre ‘En’leri” sloganı ile Kapalı Pazar Yeri’nde bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Daha güzel ve daha yeşil bir Çerkezköy için, çevremize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Çerkezköy’ün ‘en’ çevrecileri seçildi

Dünya Çevre Günü dolayısıyla “Çerkezköy’ün Çevre ‘En’leri” sloganı ile Kapalı Pazar Yeri’nde bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Daha güzel ve daha yeşil bir Çerkezköy için, çevremize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

   Çerkezköy’ün “Çevre En’leri”nin seçildiği yarışmalar sonucunda dereceye girenlere çeşitli ödüllerin verildiği etkinliğe Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın yanı sıra Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcıları Enver Bayram, Nedim Yılancı ve Kemal Gümüş, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda öğrenci katıldı. 

‘’ÇEVRENİN ÖNEMİNİ ANLATMAK GİBİ BİR SORUMLULUĞUMUZ VAR’’

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda Vahap Akay kısa bir konuşma yaptı. Akay konuşmasında; “Öncelikle geleceğimizin teminatı çocuklarımız ile beraber, sevgili öğretmenlerimiz ve eğitmenlerimiz ile beraber, kıymetli çocuklarımıza çevrenin geleceğimize sahip çıkmak demek olduğunu bir kere daha hatırlatmak üzere böyle bir program tertipledik. Amacımız çocuklarımızın ilkokul çağlarından başlayan, geleceğimize, çevremize dair sorumluluk duygularını biraz daha pekiştirmek, çevrenin önemini anlatmak gibi bir sorumluluğu paylaşmaktır” dedi.

‘’ÇEVRESİNE DUYARLI NESİLLER YETİŞTİRMEK ÜZERE YOLA ÇIKTIK’’

   “Derdimiz daha güzel, daha yeşil bir Çerkezköy” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Akay, “Çevresine duyarlı, geleceğine duyarlı nesilleri yetiştirmek üzere bu yola çıktık. Çevreye karşı olan duyarlılıklarımızı arttırmak gibi bir sorumluluğumuz var. Daha yeşil bir Çerkezköy’e, daha yeşil bir dünyaya dair gelecek nesillere bırakacak dünyamıza dair hayallerimiz var. O yüzden bizler şimdiden bunların birer parçası olmak istiyoruz” diye konuştu.

‘’SİZLER GELECEĞİN TEMİNATISINIZ’’

   Düzenlenen etkinlikte “Çerkezköy’ün Çevre ‘En’leri”nin ödüllendirileceğini kaydeden Akay, “Bu işe katkı koyan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Milli Eğitimimize, kıymetli hocalarımıza teşekkür ediyorum. Çevre hassasiyeti gösteren kurumlarımıza, TEMA’ya teşekkür ediyorum. Bugün burada hem geleceğimize ve çevremize sahip çıkacağız, hem de geri dönüşümün önemini anlamak ve anlatmak üzere, buna farkındalık yapmak üzere çalışmalar yapacağız. Ben bugün buraya katılan herkese teşekkür ediyorum. Özellikle kıymetli öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Çünkü sizler geleceğin teminatısınız. Daha yeşil bir dünya ve daha yeşil bir gelecek ortaya çıkarmak için sizlerin bugün gösterdiğiniz hassasiyetten başlayarak okul çağınız, eğitim çağınız boyunca, hayatınızın her evresinde çevre hassasiyeti daha yüksek nesiller yetişsin diye bugün bu hassasiyeti gösteren tüm kardeşlerimin gözlerinden öpüyorum” ifadelerini kullandı.

İŞTE ÇERKEZKÖY’ÜN ‘EN’ ÇEVRECİLERİ

 Akay’ın konuşmasının ardından En Çevreci Bina dalında birinci olan Erez Apartmanı adına Çiğdem Erez’e, En Çevreci Okul dalında birinci olan Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne, En Çevreci Gazete dalında birinci olan Çerkezköy Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Şaban Kardeş’e, En Çevreci İşletme dalında birinci olan YKK firması ISO Yönetimleri Sorumlusu Seda Gürsoy’a, En Çevreci Şiir dalında birinci olan Ömer Osman Akarken’e, En Çevreci Resim dalında birinci olan Bilgehan Verep’e, En Çevreci Fotoğraf dalında birinci olan Selçuk Süren’e ve En Çevreci Proje dalında birinci olan Çerkezköy Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ödülleri takdim edildi. Akay program sonunda katılımcılarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 14:53

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3