Başkan Akay yeni parkları inceledi

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kızılpınar'da yapımı devam eden Atatürk, Namık Kemal ve Gültepe mahallelerindeki parklarda incelemelerde bulundu.

Başkan Akay yeni parkları inceledi

Kapaklı Gazetesi - Kızılpınar'da yapımı süren parkları inceleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Atatürk Mahallesi Milli Sokak’ta 3 bin 780 metrekarelik alanda bulunan Fatih Sultan Mehmet Parkı’nda çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Akay, “Kızılpınar mahallemizde altyapı ve yol çalışmalarını tamamladıktan sonra söz verdiğimiz gibi üst yapı çalışmalarına başladık. Her vakitte 1xbet canlı ile kazanç sağlayabilirsiniz. Kızılpınar Atatürk Mahallesi Milli Sokak üzerinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Parkı, uzun süredir atıl durumdaydı. Parkımızı baştan aşağı yenileyerek Kızılpınar Atatürk Mahallesi sakinlerinin ve çocuklarımızın kullanımına açacağız” diye konuştu.

‘’ÇALIŞMALAR TAMAMLANMAK ÜZERE’’

Fatih Sultan Mehmet Parkı’nın toplam 3 bin 780 metrekare alana sahip olduğunu kaydeden Başkan Akay, “Çalışmalar kapsamında Fatih Sultan Mehmet Parkı’mızın içerisine bir adet mini basketbol sahası ve bir adet futbol sahası yaptık. Oturma alanları, yürüyüş alanları, koşu yolu, çocuk oyun alanları ve fitness alanı çalışmaları da tamamlanmak üzere. Çalışmalarımızı en kısa zamanda tamamlayarak mahalle sakinlerimizin kullanımına sunacağız” ifadelerini kullandı.

"AYDIN SOKAK’TA YENİ BİR YAŞAM ALANI OLUŞTURUYORUZ"

Akay, bölgenin çehresini değiştirecek bir diğer projenin ise Gültepe Mahallesi Aydın Sokak’ta devam ettiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Aydın Sokak’ta bulunan 6 bin 315 metrekarelik yeşil alanda park yapım çalışmalarında da sona gelindi. İçerisinde spor alanları, yürüyüş alanları, çocuk oyun grupları, dinlenme alanları ve fitness gruplarının yer aldığı parkımızı da çok yakında Kızılpınar Gültepe Mahallesi sakinlerimizin hizmetine sunacağız. Buradaki 6 bin 315 metrekarelik yeşil alanın 4 bin 179 metrekarelik kısmında park ve yeşil alan çalışması yapılıyor. Kalan 2 bin 136 metrekarelik alanda da Çerkezköy Belediyesi olarak çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.”

"KISA SÜRE İÇİNDE TAMAMLAYACAĞIZ"

Belediye Başkanı Vahap Akay, son olarak Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi’nde 51. Sokak’ta devam eden park yapım çalışmalarını inceledi. Akay, bu parkla ilgili olarak ise “Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi 51. Sokak’ta bulunan 4 bin 95 metrekarelik alanda da yeni park yapımını da tamamlamak üzereyiz. Buradaki parkımızda da futbol sahası, basketbol sahası, çocuk oyun alanı, fitness alanı, yürüyüş yolları, dinlenme alanları, peyzaj düzenlemeleri tamamlanmak üzere. 51. Sokak’taki parkımızı da çok kısa bir süre içinde tamamlayarak Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi sakinlerimizin kullanımına açacağız” ifadelerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 18:28

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65