Yaralı halde bulunan tavşan koruma altına alındı Yaralı halde bulunan tavşan koruma altına alındı

Bekleme Koltuğu Seçenekleri Nelerdir?
Bekleme koltukları ihtiyaç durumuna göre farklı tasarım ve ebatlarda üretilebilmektedir. Tekli, çiftli ve kanepe tipi bekleme koltukları en yaygın olarak tercih edilen koltuk seçenekleridir. Tekli bekleme koltukları ofislerde en sık görülen mobilya tercihidir. Bu koltuklar genellikle deri ya da kumaştan üretilirler. Çift kişilik bekleme koltukları ise iki kişinin rahatlıkla oturabilecekleri koltuklardır. Malzeme olarak genellikle tekli koltuklarda olduğu gibi kumaş ya da deri ile kaplanırlar. Kanepe tarzı bekleme koltukları ikiden daha fazla kişinin rahatlıkla oturabileceği koltuk tipidir. Geniş bekleme salonlarına sahip ofislerde tercih edilir. Bekleme koltukları kolçaklı ya da kolçaksız olacak şekilde farklı tasarımlarda üretilebilmektedir. Kolçak, misafirlerin bilek ve dirseklerini koltuğun kenarlarına yerleştirmesi için oldukça önemlidir.
Ofis için bekleme koltuğu seçiminde şu detaylara dikkat etmek oldukça önemlidir:
- Ebat: Bekleme koltuklarının yerleştirileceği alanın ebatı, koltuk genişliğine karar vermede de etkilidir. Bekleme koltuklarının boyutuna, yerleştirileceği alanın genişliği göz önünde bulundurularak karar verilmelidir. Dar olan bekleme salonlarına koltuk tipi bekleme koltukları sığmayabilir. Dolayısıyla böyle alanlar için tekli bekleme koltukları tercih edilebilir.
Bekleme salonu koltuk modelleri seçiminde oldukça önemlidir.
- Dekoratif Şıklık: Tercih edilecek olan bekleme koltuklarının, ofisin diğer mobilyalarıyla uyumlu olması dekoratif şıklık açısından büyük önem taşır.
Bekleme salonu tasarım ambiyansı göz önünde bulundurularak, en ideal bekleme koltuklarının seçilmesine özen gösterilmelidir.
- İhtiyaçlar: Bekleme salonu için kaç kişilik bekleme koltuklarına ihtiyaç duyulduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. İşletmenin misafir yoğunluğu dikkate alınarak, bekleme koltuklarının tekli mi yoksa koltuk tipi mi olması gerektiğine karar verilmelidir.


Bekleme Koltuklarının İşletmelere Sağladığı Avantajlar
Bekleme koltuklarının işletmelere sunduğu birçok avantaj bulunur. Misafirlere konforlu bir bekleme imkanı sunması ve dolayısıyla da müşteri memnuniyetini artırması bekleme koltuklarının en önemli avantajlarının başında yer alır. Misafirlerini konforlu bir alanda ağırlaması, işletmelerin imajı açısından da oldukça önemlidir. Koltukların, ofisteki diğer mobilyalarla da uyumlu bir şekilde dekore edilmesi dekorasyon şıklığı açısından da büyük önem taşır.

Bekleme Koltuğu Fiyatları Nedir?

Bekleme koltuğu fiyatları; tercih edilecek koltuğun modeline, kumaş türüne, ebatlarına ve malzeme kalitesine göre farklılık gösterir. Bekleme koltukları tek kişilik, çift kişilik, kolçaklı ve kanepe tipi koltuklar olmak üzere farklı modellerde tasarlanır. Tek kişilik koltuklar, çift kişilik ya da kanepe tipi koltuk modellerine kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Aynı zamanda kolçaklı, sırt destekli olması gibi ek özellikler de koltukların fiyatının artmasında etkilidir. Güncel bekleme koltuğu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için RMZ Ofis ile iletişime geçebilirsiniz.