‘’Biz memurlara hakaret etmedik’’

Kapaklı’da polise mukavemet gösterdikleri gerekçesiyle gözaltına alınan vatandaşlar, iddialara yanıt verdi. Polisin orantısız güç kullandığını ve herhangi bir mukavemetin söz konusu olmadığını belirten Yunus Emre Koç, konuyla ilgili mesul memurlardan şikayetçi olduğunu söyledi.

‘’Biz memurlara hakaret etmedik’’

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı’da Cumartesi günü polise mukavemet gösterdikleri gerekçesiyle polis merkezine götürülerek ifadeleri alınan Rahim Koç ile oğulları Yunus Emre Koç ve Ercan Koç, olayda hiçbir suçlarının olmadığını belirtti. Polise mukavemet göstermediklerini, bazı polis ve bekçiler tarafından haksız yere darp edildiklerini savunarak, “Konuyla ilgili Çerkezköy Cumhuriyet Savcılığı’na giderek şikayetçi olduk. Hukuk çerçevesinde hakkımızı sonuna kadar arayacağız” dedi.

Olay günü gece saat 03.00 sıralarında bir şeyler yemek için kokoreççiye gittiklerini söyleyen Yunus Emre Koç, “Yemeğimizi yerken bazı şahıslar yanımıza gelip kolumuza girerek diklenmeye başladı. Aramızda tartışma çıktı. Tartışma sona erdikten sonra tekrar geldik. O zaman memur arkadaşlar geldi. Kendi aramızda konuşurken ortam bir anda alevlendi. Biz memurlara hakaret etmedik, ters bir cevap vermedik. Buna rağmen vurdular, biber gazı sıktılar.” iddiasında bulunarak şikayetçi olduklarını söyledi.

“HAKKIMI ARAYACAĞIM”

Kardeşini almak için oraya geldiğini Ercan Koç ise; “Biz geldiğimizde polisler buradaydı. Kardeşimi almaya geldiğimi söyledim. Bir tane polis memuru ‘tamam kardeşini al git’ dedi. Kardeşimle arabaya doğru ilerlerken bir bekçi biber gazı sıkıp copla vurmaya başladı. Devletimizin polisinin, memurunun başına en ufak bir şey geldiğinde bizim canımız yanıyor. Bunlar üniformayı kötüye kullandıklarında hoşlarına mı gidiyor? Biz gereken yerlere ifademizi verdik. Biz polis memuruna ileri git demedik, küfür etmedik, herhangi bir hakarette bulunmadık. Sonuna kadar şikayetçiyim, hakkımı arayacağım” dedi.

“HİÇBİR SUÇUMUZ YOK”

Yunus Emre Koç ve Ercan Koç’un babası Rahim Koç da çocuklarının ifadelerini doğrulayarak; “Ben çocuklarımı almak için buraya geldim. Ben geldiğimde burada tartışma, kavga hiçbir şey yoktu. Mekan sahibi arkadaşla sohbet ederken güvenlik güçleri geldi. Anlamadan dinlemeden sorgusuz sualsiz bize biber gazı sıktılar, çocuklarımın yanında beni rencide ettiler. Biz bunu hak etmedik. Bizim bu olayda en ufak bir suçumuz yok. Polis memuruna hakaretimiz yok. Emniyet güçleri her vatandaşa böyle mi davranıyor? Suçumuz varsa yapsınlar ama hiçbir suçumuz yokken bu yaptıkları doğru mu? Gidebildiğimiz yere kadar ulaşacağız. Kanuni yoldan yapılması gereken neyse yapılmasını istiyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 09:24

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kapaklı vatandaşı
Kapaklı vatandaşı - 1 ay Önce

Bu arada harun beyin agzına saglık cok dogru konuşmuşsunuz yawhe diyen arkadaşada iki çift sözüm var tabiki 155 arıyacaklar işine benim senin paranla maaş alıyorlar türkiyenin düzenini saglamak onların görevi tamam yawhe arkadaş

Harun yavan
Harun yavan - 1 ay Önce

Polisler bekçiler terör estirmeye devam ediyorlar. Birgun vatandasin başını belaya sokacaklar..

Ne yaptı bu insanlar ..

Hirsizlik mi

Tecavuz mu

Cinayet haydutluk gasp mi

Rüşvet yolsuzluk devlet malini zimmete geçirme mi hayır..

Tecavuz olsa içişleri bakani sahip çıkardı

Hirsizlik rüşvet olsa millet sokaklara cikar yedirmeyiz derdi

Terörist olsalar iktidar el ele meti meri halay çekerdi..

Polis ve bekçi atm memurları.. evimizin önünde cocuk bisikleti 5 dk durmuyor hirsizlar dolandırıcılar her taraftalar

Çocuklarınizi parklara yanliz birakabikiyormusunuz hayır cocuklarara tecacuz taciz sapiklar sokaklarda gayet rahatlar.

Arabanizi park edilebiliyor musunuz hayir degnekciler her yerde ...

Ya peki suclulara ne oluyor...hirsizlar tecavüzcüler katiller mafyalar bir kararname ile dışarıdalar..teroristler ozel afla pişmanlık yasasi ile yeni bir kimlikle aramizdalar.

Vatandaşa biber gazı sikanlarin gözü çıksın
O joplari vatandasa vuranlarin kollari kokunden kopsun..

Paşa
Paşa - 1 ay Önce

Herşey konusulabilerek cozule bilir ne bu şiddet bu celal

Yaw He
Yaw He - 1 ay Önce

Şaşırmadık polis yine kötü. Polis ne yapsa kötü ama zora girince hemen polisi ararsınız

Kapaklı vayandaşım
Kapaklı vayandaşım - 1 ay Önce

Yorum yazan arkadaşlar hangi abiniz babanız polis polisse polisligini bilecek bekçiyse bekçiligini bilecek aldıgı maaş belli yaptıgı iş polisin işi bekçinin işi hele bekçiler ulan sanki memleketin sahipleri önceden bekçi düdük çalardı şimdi ise cop kullanıyor yok polis arabası sürüyor bakan soylu abimizin dediklerini uyguşasınlar nerde gogocu esrarcı hapcı monzaici varsa onları yakalayıp dövsünler sıkıyorsa yapamazlar çünkü yarın öbür gün ailesine zarar verecekler diye korkuyorlar anladınız yorum yazan arkadaşlar gerçekleri yazın benim gibi

öztürk
öztürk - 1 ay Önce

Gecenin saat 3 de kokareccinin ne işi var o saatte ama o meydanı boş bulmuş belediyede bir şey demiyor o arkadaşa ondan sonrada olay oldu olacak tabii sabahlara kadar böy le yerler mahalle arasında acık olur olacağı bu olur

Yavuz
Yavuz - 4 hafta Önce

Emniyet gucleri vatandasa cok guzel davraniyor. Allah devletimize zeval vermesin

SIRADAKİ HABER

banner3