360 araca 110 bin 461 TL ceza kesildi

28-29 Eylül 2019 tarihlerinde Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Şehir İçi Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince "Özel Denetim-69 Radarla Hız Denetimi" gerçekleştirildi.

360 araca 110 bin 461 TL ceza kesildi

Kapaklı Gazetesi - 28-29 Eylül 2019 tarihlerinde Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Şehir İçi Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince "Özel Denetim-69 Radarla Hız Denetimi" gerçekleştirildi.

Hız ihlallerinin önlenmesi ve algılanan "yakalanma riski" duygusunun artırılarak sürücülerin yasal limitlerde araç kullanmaya teşvik edilmesi amacıyla Tekirdağ il Emniyet Müdürlüğü trafik şube ekipleri denetim gerçekleştirdi. Yapılan 2 günlük radarla hız denetiminde 2644 araç kontrol edilirken, 360 araç ve sürücüsüne toplam 110.461 Türk Lirası ceza yazıldı.

Konuyla ilgili Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; ‘’Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü olarak sürücülerimize kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarının önemi ve bu kurallara uymaları hususu hatırlatılır, bu denetimlerin sürekli olacağının bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.’’ İfadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 10:06

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent Akkoç
Bülent Akkoç - 11 ay Önce

Devleti yönettiğini zannedenlerin en iyi yaptığı üç konu başlığı; gerekli gereksiz zamlar (yeni adıyla güncelleme), radar cezaları ve ücretli çalışanların üzerindeki vergi yükünün sürekli artışı. Radar uygulaması yerine şehirlerin kritik noktalarında trafik denetme sistemi (tedes) daha yaygın hale gelmeli ki özellikle kırmızı ışık ihlali yapanlar bir nebze olsun caydırılmalı ve hemde bunun bedeli olarak canlar yitirilmemeli.

SIRADAKİ HABER

banner3