6 Şubat 2023’te Türkiye’nin Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerle ‘Asrın Felaketini’ yaşadığını ve depremin 12 ilde büyük bir yıkıma ve acıya neden olduğunu kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kahramanmaraş merkezli büyük depremler, Kahramanmaraş ve çevre 11 ilimizde büyük yıkıma yol açmış, 50 binin üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetmiş, milyonlarca insanımız etkilenmişti.

“ŞUBAT AYINDAN BERİ ÜCRETSİZ MİSAFİR EDİYORUZ”

Çiftler için çekim platformu hazırlandı Çiftler için çekim platformu hazırlandı

Depremin acılarını sarmak için tüm Türkiye gibi biz de Çerkezköy Belediyesi olarak seferber olduk. Yardım kampanyalarımız, bölgedeki çalışmalarımızın yanı sıra deprem bölgesinden gelen depremzede vatandaşlarımıza Belediyemize ait konutların kapılarını açarak misafir etmeye başladık. Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi’nde bulunan Çerkezköy Belediyesi’ne ait konutlarda 3 ailemizi, Veliköy Mahallemizde bulunan konutlarda 3 ailemizi Belediye Meclisimizin aldığı karar ile Şubat ayından beri ücretsiz misafir ediyoruz ve faturalarını Belediye olarak karşılıyoruz. Elimizdeki imkanlar dahilinde de diğer yardımlarda bulunuyoruz” dedi.

“DEPREMİN ACILARI ÇOK TAZE VE HALA ÇOK BÜYÜK”

Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi’nde bulunan Çerkezköy Belediyesi’ni ait konutlarda kalan Nejdet-Ferda Alıcı çifti ile Leyla Yılmaz ve ailesini büyük depremin seneyi devriyesinde ziyaret eden Akay,  “Depremin acıları çok taze ve hala çok büyük. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah bir daha bu millete böyle acılar yaşatmasın. Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz aracılığı ile bölgemize gelen depremzedelere yardımcı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Nejdet-Ferda Alıcı çifti ile Leyla Yılmaz ve ailesi desteklerinden ötürü Çerkezköy Belediyesine ve Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür etti.