Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik sosyal yardım çalışmalarını sürdürüyor. 

Yardım talebi için gelen tüm başvurular titizlikle incelenerek anında sonuca bağdandığını söyleyen yetkililer “Kent genelinde aç ve açıkta hiç kimse kalmasın, herkesin sıcak bir yuvası, yiyecek yemeği, içecek suyu olsun prensibi ile hareket eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için 7 gün 24 saat gece gündüz demeden çalışıyor” dedi.

Belediyenin Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, 2023 yılında 28.789 aileye gıda yardımı yapıldı. Ayrıca, 581 kişiye nakdi yardım, 708 öğrenciye nakdi yardım, 2.879 öğrenciye kırtasiye yardımı ve 87 kişiye de medikal malzeme, hasta yatağı ve akülü tekerlekli sandalye yardımı sağlandı.

Tekirdağ’da bin 747 konutun satışı gerçekleştirildi Tekirdağ’da bin 747 konutun satışı gerçekleştirildi

Öte yandan yetkililer, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü tarafından geliştirilen proje çerçevesinde, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların, temel ihtiyaçlarını kendi tercihlerine göre satın alabilmeleri amacıyla hayata geçirilen Sosyal Destek Kart Uygulamasında nakit yüklemelerine Aralık ayı itibariyle başlandığı ve 162 ailenin kart kullanımına başladığını belirtti.

BAŞKAN ALBAYRAK: “BÜYÜKŞEHİR KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR”
 
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kimsesizlerin kimsesi olduklarını söyleyen Başkan Albayrak, “Sosyal belediyecilik bizim anlayışımızda, kimse sahipsiz kalmayacak, kapısı çalınmayan, derdi sorulmayan insanımız kalmayacak demektir. Bugüne kadar binlerce insanımıza ulaştık, ulaşmaya da devam ediyoruz. Ekiplerimiz titiz araştırmalar sonucu belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanındalar. Gerek erzak yardımı olarak gerekse de nakdi yardım olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza nefes oluyoruz. Vatandaşlarımızın her türlü sıkıntısında yanında olmaya çalışıyoruz. Bir nebze de olsa onların yüzlerini güldürebilirsek ne mutlu bize. Sosyal belediyecilik anlayışının temelinde, vatandaşların her anında yanında olmak vardır. Tüm faaliyetlerimizi toplumun tüm kesimlerinin talep ve ihtiyaçlarını dikkate alarak gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın desteği, ilgisi ve samimiyeti ile çalışma azmimiz de katlanarak artıyor. Mutlu, huzurlu ve yaşanabilir bir Tekirdağ için, Tekirdağ’ı geleceğe taşımak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bunu yaparken de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı unutmadan, her zaman onların yanında oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kimsesizlerin kimsesi, sosyal belediyecilik anlayışının merkezidir.” dedi.