Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan deprem simülasyon TIR’ıyla, öğrencilere ve vatandaşlara depremde karşılaşılabilecek olası riskler, deprem öncesi, anı ve sonrasında yapılması gereken davranışlar ve afet bilincini geliştirmek üzere eğitimler verildi.

“BİLGİLENDİRİLMEDE BULUNULDU”

Edirne ve Uzunköprü’de düzenlenen uygulamalı eğitim programlarına vatandaşlar ve öğrenciler yoğun ilgi gösterirken, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı’nda görevli Jeoloji ve Jeofizik Mühendisleri tarafından, olası deprem öncesinde, anında ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda hem teorik hem de pratik olarak bilgilendirmelerde bulunuldu” denildi.

Hükümlülerin el emeği ürünleri beğeniye sunuldu Hükümlülerin el emeği ürünleri beğeniye sunuldu

“TÜRKİYE BİR DEPREM ÜLKESİ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da Büyükşehir Belediyesi olarak deprem çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade etti. Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu ifade eden Albayrak, “Deprem ülkemizin gerçeği. Yurdumuzun büyük bir bölümü deprem riskiyle karşı karşıya. Olası depremlerde meydana gelebilecek kayıpları en aza indirmek için çalışmalar yürütüyoruz. Deprem simülasyon tırımız ile vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize uygulamalı eğitimler veriyoruz. Tekirdağ ilimizin yanı sıra talepler doğrultusunda güzel ülkemizin diğer illerinde ve ilçelerinde de eğitim programları düzenliyoruz” dedi. Albayrak, halkın can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmaların bundan sonra da devam edeceğini ifade etti.