19 Ekim Muhtarlar günü için mesaj yayınlayan Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, “Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanmasında, sorunlarının çözüme kavuşturulmasında kilit role sahip olup, mahallelerimizde devletimizin gören gözü, işiten kulağıdır” dedi.

Valilik tarafından ormanlara giriş 4 ay süreyle yasaklandı Valilik tarafından ormanlara giriş 4 ay süreyle yasaklandı

Muhtarların ihtiyaçlarına ve karşı karşıya kaldıkları sorunlara dikkat çekmek amacıyla 19 Ekim 2015 tarihinde 19 Ekim gününün “Muhtarlar Günü” olarak ilan edildiğini anımsatan Vali Recep Soytürk, “Yerel demokrasinin en kadim örneğini temsil eden muhtarlık teşkilatı, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanmasında, sorunlarının çözüme kavuşturulmasında kilit role sahip olup, mahallelerimizde devletimizin gören gözü, işiten kulağıdır” dedi.

“BAŞARILI ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Muhtarların, mahallelerdeki altyapı çalışmalarından, nüfus hizmetlerine, asayiş çalışmalarından, eğitim ve sosyal yardım hizmetlerine kadar pek çok alanda önemli bir görev üstlendiğini dile getiren Soytürk, “Tekirdağ’da mahallelerinin her türlü ihtiyacını tespit edip vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşmasını sağlayan mahalle muhtarlarımıza, ortaya koydukları özverili hizmetlerinden ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutluyor; muhtarlarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Editör: Berke ÖZEN