Uğur Mumcu anma etkinliğine Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Başkanı Erol Gürler, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Yavuz Candan, Saray Belediye Başkan Yardımcısı Fuat Ünal, CHP Saray İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeliha Neşeli ve Yönetimi, Atatürkçü Düşünce Derneği Saray Şubesi Başkanı Metin Durak, Saray Kent Konseyi Başkanı Mehmet Bilecen, Saray 2009-2014 Belediye Başkanı Nazmi Çoban, CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Levent Köksalan, CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Fevzi Çoban, CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Önder Çelik, CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Ufuk Uysal, Belediye Meclis Üyeleri ve Uğur Mumcu dostları katıldı.

“TÜRKİYE’NİN KAYBETTİĞİ EN BÜYÜK DEĞERLERDEN BİRİSİDİR”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan anma programı CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler’in konuşmasıyla devam etti. Gürler konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yılmaz savunucusu, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı araştıran ve sorgulayan değerli gazeteci, yazar Uğur Mumcu’nun aramızdan ayrılışının 31. Yıldönümü. Uğur Mumcu, yaşamını toplumun gerçekleri öğrenmesine adamış; Türk milletinin aydınlanması, laik, demokratik ve tam bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti için mücadele vermiştir. Özgürlüğün simgesi, Cumhuriyet’in sesi olan Mumcu, Kuvayı Milliye ruhuyla yaşayan, yüreği yurt sevgisiyle dolu Türkiye’nin kaybettiği en büyük değerlerden birisidir.

1 Uğur Mumcu Saray’da Anıldı

Saray Belediyesi Sömestr Şenliği başlıyor Saray Belediyesi Sömestr Şenliği başlıyor

“NİCE UĞUR’LAR YETİŞMESİNİ DİLİYORUM”

Onun aydınlık fikirleri, savunduğu ve inandığı değerler laik Türk milletinin aklında ve yüreğinde sonsuza dek var olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle gerçeklerin ve doğruların üzerine korkusuzca giden, başarılı çalışmalarıyla Türk halkında derin izler bırakan yurtsever, cesur gazeteci yazar Uğur Mumcu’yu 31.ölüm yıldönümünde saygı ve özlemle anıyor, nice Uğur’lar yetişmesini diliyorum.”

KARANFİLLER BIRAKILDI

Konuşmaların ardından Uğur Mumcu Heykeli’ne karanfiller bırakıldı.