Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele; Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Muratlı Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Hayrabolu Kaymakamı Eyüp Fırat, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ahmet Çetin, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, kurum personelleri ve vatandaşlar katıldı. 

“DEĞERLERİMİZ HAYATTA KALIR”  

Panelin açılış konuşmasını İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan yaptı. Ardından konuşan Vali Soytürk, “Uyuşturucu ile ilgili bütün kurumlarımız çalışıyor, emniyetimiz, jandarmamız, sağlık teşkilatımız, sivil toplum örgütleri birçok kişi çalışıyor ama ne kadar çok koordineli olursak o kadar verimli olacağını düşünüyorum. Bugün bahsedilecek olan konuyu çok önemsiyorum. Bir tanesi internet bağımlılığı buna tablet diyebiliriz, telefon diyebiliriz.  

Mehmetçiklerin malzeme ihtiyaçlarını büyükşehir karışılacak Mehmetçiklerin malzeme ihtiyaçlarını büyükşehir karışılacak

“ÇOK TEHLİKELİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM” 

Bunun illa çocuklarla alakası yok, biz yetişkinler için de geçerli. Şöyle bir bakarsak, birçoğumuzun üç aşağı beş yukarı bağımlı olduğunu göreceğiz. Bunun çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili önemli politikalar belirlenmeli ve uygulanmalı diye düşünüyorum. Covid dönemi yoğun çalıştığımız, yoğun gayret gösterdiğimiz bir dönemdi. Aynı gayreti tütüne de gösterirsek insanlarımız hayatta kalır, değerlerimiz hayatta kalır diye düşünüyorum.” dedi. 

KATILIMCILARA BİLGİLER VERİLDİ 

Vali Soytürk’ün konuşmasının ardından akademisyenler bağımlıklar ve zararları konusunda katılımcıları bilgilendirdiler. 

Editör: Berke ÖZEN