DSİ uyardı: Taşkın olabilir DSİ uyardı: Taşkın olabilir

TESKi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Bir internet adresinde çıkan Milli Servet Çürümeye Bırakıldı! başlıklı habere istinaden aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

“ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEKTEDİR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ile TESKİ Genel Müdürlüğü arasında koordineli bir şekilde yürütülen ‘Çorlu İlçesi, Önerler Mahallesi İçme suyu, Kanalizasyon ve Yağmursuyu İnşaatı Yapım İşi’ kapsamında Önerler mahallesinin kanalizasyon, içme suyu ve yağmursuyu altyapı çalışmaları hızlı bir şekilde devam etmektedir.

“GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

Yaklaşık 40.000 metre yapılması planlanan altyapı hatlarından kanalizasyon şebeke hattının bir kısmı olan Kılıçarslan 1 Sokak’ta (hali hazırda Belediyesi tarafından açılmamış olan sokak) imalat öncesi kanalizasyonda kullanılacak beton borular güzergâh boyunca imalatı yapılmak üzere serilmiştir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü ile birlikte koordineli olarak Genel Müdürlüğümüz kontrolünde yüklenici marifetiyle belirli bir iş programına göre ilerleyen altyapı işimizde iddia edildiği üzere beton elemanların çürümeye bırakıldığı konusu gerçeği yansıtmamaktadır.

“TEST YAPILDIKTAN SONRA KULLANILMAKTADIR”

Ayrıca görselde yer alan beton elemanlar yüklenici malı olup, hat imalatlarında kullanılan tüm malzemeler ilgili standart ve mevzuatta yer alan test/muayene kabulleri yapıldıktan sonra kullanılmaktadır. TESKİ Genel Müdürlüğü bahse konu ihale edilmiş yapım işinde idare malı malzeme kullanılmamaktadır.

“HASSASİYET VE SABIRDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ”

Yaklaşık bir yıl sürmesi planlanan altyapı ve üstyapı çalışmalarında vatandaşlarımıza mağduriyet yaşatmamak adına gerekli tüm tedbirler hassasiyetle takip edilmektedir. Vatandaşlarımıza göstermiş oldukları hassasiyet ve sabırdan dolayı teşekkür ederiz” ifadeleri kullanıldı.