Edirne Belediyesi organizasyonu ile 2025 yılında düzenlenecek 664. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağalık Koç Satış İhalesi, Sarayiçi Er Meydanı’nda gerçekleştirildi.  İhaleye; Selim İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı, Kırkpınar’ın 4 altın kemerli ağası Seyfettin Selim; Edirneli Ömür Bodenstaff ve Özünlü Damper Fabrikaları Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Sultangazi Güreşleri Ağası Zeki Özünlü’nün oğlu Ufuk Özünlü katıldı. 

34 MİLYON TL İLE UFUK ÖZÜNLÜ KAZANDI 

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Ağalık Koç Satış İhalesi’ni, 23 Milyon TL ile başlattı.  İhaleye katılan Seyfettin Selim’in ve Ömür Bodenstaff’ın ilk turda ihaleden çekilmesinin ardından Ağalık Koç Satış İhalesi’ni 34 Milyon 571 Bin 952 TL ihale bedeli ile Ufuk Özünlü kazandı. 

50 dakika süren başpehlivanlık güreşini Zeybek kazandı 50 dakika süren başpehlivanlık güreşini Zeybek kazandı

“HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN” 

Başcazgır Şükrü Kayabaş’ın davetiyle ihale alanına gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür burada yaptığı konuşmada “Önceki dönem 15 yıl boyunca bu işi yapmış hepimizin gönlünü fethetmiş Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne ve Edirne’ye çok katkısı olmuş Seyfettin Ağamıza, yürekten teşekkür ediyorum. Sağ olsun var olsun. 34 Milyon 571 Bin 952 TL ihale bedeli ile şimdi yeni ağamız Ufuk Özünlü, hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. 

“İŞİ GÜCÜ RAST GİTSİN” 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise yeni güreş ağası Ufuk Özünlü’yü tebrik ederek “Bereketi bol olsun. Kardeşimizin işi gücü rast gelsin. Zaman içinde helalinden daha çok para kazanırsa eminim Edirne için bu 34 Milyon TL’nin de üzerine ekleyecektir. Allah hayırlı uğurlu etsin” ifadelerini kullandı. 

DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE SEYİRCİLER SELAMLANDI 

İhale sonrası Şanlı Türk Bayrağı Er Meydanı’nında dalgalandırıldı ve gelecek yılın ağalık ihalesini kazanan Ufuk Özünlü, Er Meydanı’nda davul zurna eşliğinde seyircileri selamladı. 

Editör: Berke ÖZEN