Çorlu Belediyesi Atatürk Kent Enstitüsü’nde hizmet veren Rehberlik ve Psikososyal Danışma Merkezi, faaliyete geçtiği günden bu yana yüzlerce vatandaşa sunduğu desteği sürdürüyor. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremin ardından depremzede vatandaşlara yönelik olarak psikososyal destek hizmeti veren ve gönüllü psikologlarımız ile birlikte hayata geçirilen, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çorlu Belediyesi Rehberlik ve Psikososyal Danışma Merkezi hizmetlerine yenilerini ekledi.

“GÖNÜLLÜ PSİKOLOGLARIMIZLA İŞ BİRLİĞİ İÇİNDEYİZ”

Çocuk, genç ve yetişkin bireylere yönelik olarak hazırlanan psikososyal destek hizmetler konusunda açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “İlk olarak afetten etkilenen vatandaşlarımıza yönelik olarak gönüllü psikologlarımız ile birlikte başlamış olduğumuz psikososyal destek hizmetlerimizi, kentimizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza yönelik sürdürüyoruz.

“ÇOCUK, GENÇ VE YETİŞKİNLERE YÖNELİK TERAPİ VE TEST HİZMETLERİ VERİYORUZ”

Traktöre binerken yere düşen vatandaş yaralandı Traktöre binerken yere düşen vatandaş yaralandı

Çocuklarımız için masal terapisi, oyun terapisi ve resim analizinin yanı sıra Beier Cümle Tamamlama Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Cattel Testi, Burdon Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Franfurter Testi, Frostig Testi, Gessel Gelişim Figürleri Test ve Metropolitan Olgunluk Testi’ni bünyesinde barındıran “Çocuk Objektif Testleri ile genç ve yetişkinlere yönelik olarak ise Bilişsel Davranışçı Terapi, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Atak ve Panik Bozukluk ile Sınav Kaygısı konularında psikososyal destek hizmeti sunuyoruz.

“DİKKAT TESTLERİ İÇİN RANDEVU ALMAK GEREKİYOR”

Burdon Dikkat Testi ve D2 Dikkat Testi için başvuruda bulunacak olan vatandaşlarımızın randevu almaları gerekiyor. Vatandaşlarımız, 444 99 59 numaralı telefonumuzdan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ile iletişime geçerek randevu alabilir.” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLABİLMEK ÇOK DEĞERLİ”

Başkan Sarıkurt, Çorlu Belediyesi’nin hayata geçirdiği Rehberlik ve Psikososyal Danışma Merkezi projesine destek sunan gönüllü psikologlara da ayrıca teşekkür ederek, “Onların varlığı bizim için çok değerli. Destekleriyle vatandaşlarımıza destek olabilmemize büyük katkı sunuyorlar. Çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimi ile yetişkin vatandaşlarımızın desteğe ihtiyaç duydukları noktada yanlarında olabilmek çok değerli. Bu konuda desteklerini esirgemeyen gönüllü psikologlarımıza ve belediye personelimize teşekkür ederim.” diye konuştu.

Çorlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Atatürk kent Enstitüsü’nde verilen psikososyal destek hizmetlerine ulaşmak isteyen vatandaşlarımız 444 99 59 numaralı telefondan ve Çorlu Belediyesi Rehberlik ve Psikososyal Danışma Merkezi’ne bizzat başvurarak bilgi alabilirler.

Editör: Emircan Tezer