Süleymanpaşa Altınova Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutu 1. Etap Temel Atma Töreni 4 Ocak 2024 Perşembe günü saat 14:30’da gerçekleştirilecek.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı ilan edilen ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yetkisinde bulunan Süleymanpaşa ilçesi Altınova Mahallesi sınırları içinde yer alan, planlama ve imar uygulaması işlemleri tamamlanan yaklaşık 14.5 hektarlık alanda yeni konutların yapımı için çalışmalar başladı. 

İLK BLOĞUNUN YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, “Alan içerisinde Büyükşehir Belediyesi tarafından kamuya ait olup, kentsel dönüşüm kapsamında kamulaştırılan taşınmazlarla ilgili projelendirme ve ihale çalışmaları da tamamlandı. Bu kapsamda, dört bloktan oluşacak konutların ilk bloğunun yapım çalışmalarına başlandı. Kentsel tasarım projesine göre alanda yapılacak çevre düzenlemesi ve peyzaj işleriyle ilgili projelendirme çalışmalarının tamamlandığı alanda zemin iyileştirme çalışmaları da devam etmektedir” dedi.

“DEPREM RİSKİNİ AZALTMAYA YÖNELİK ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Patlayan trafo telleri kıvılcım saçtı Patlayan trafo telleri kıvılcım saçtı

Kentsel dönüşüme büyük önem verdiklerinin altını çizen ve kentin kaderini değiştirecek proje için startı verdiklerini söyleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizin deprem kuşağı bölgesinde yer alması sebebiyle bu alandaki çalışmalarımızı büyük bir titizlikle yerine getiriyoruz. 2014 yılından bu yana kentimizde deprem riskini azaltmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Zemin etüdünden kentsel dönüşüme, ölçüm istasyonlarından afet toplanma alanlarına, araç ve ekipman yatırımından vatandaşlara yönelik deprem eğitimine kadar çok geniş bir yelpazede çalışmalar yürütüyoruz. 

“TEKİRDAĞ’I BÜYÜTÜP GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Afet bölgelerinde yaptığımız teknik incelemeler esnasında edindiğimiz deneyimi yetkinliğe dönüştürürken Tekirdağ halkının can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik projeler gerçekleştiriyoruz. Bilimi rehber edinerek ve teknolojinin sunduğu imkânlardan yararlanarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. En büyük dileğimiz Tekirdağ’da afetlerin yaşanmamasıdır. Ancak biz her ihtimale karşı hazırlıklı olmalıyız. Tekirdağ’ın kaderini değiştirecek projemiz kapsamında, riskli bölgelere yönelik kentsel dönüşüm, depreme hazırlık çalışmalarımızda en ön sırada yer alıyor. Bu kapsamda, kentsel dönüşümde ilk adımı atacağımız, Altınova Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanında yapılacak olan konutların vatandaşlarımıza ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum. 4 Ocak’taki temel atma törenimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Kentsel dönüşüm hamleleriyle kentimizi yenilemeye, Tekirdağ’ı büyütüp geliştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.