Kapaklıspor, Türkiye Basketbol Ligi 17. Hafta mücadelesinde Sigortam Net ile deplasmanda karşı karşıya geldi. 

Cuma günü saat 13.00’te Beşiktaş Akatlar Arena’da oynanan mücadelede Kapaklıspor, Utku Pelit, Troy Franklin, Kaan Yıldırımkanlı, Marvin Jefferson, Emir Bozyiğit, İbrahim Pınarer, Alperen Demir, Serkan Özver, Harun Can Doğan, Baha Korkmaz ve Cem Han kadrosuyla mücadele etti.

KAPAKLISPOR 9-2’LİK SERİYLE BAŞLADI

Kapaklıspor İFA’ya konuk olacak Kapaklıspor İFA’ya konuk olacak

Kapaklıspor maça 9-2’lik seriyle başladı. Sonrasında Sigortam Net yakaladığı 11-3’lük seriyle kontrolü eline aldı ve Sigortam Net Kapaklıspor savunmasını hataya zorladı. İlk periyod 28-17 skorla Sigortam Net’in üstünlüğü ile sona erdi. 

İkinci periyotta Kapaklıspor, Sigortam Net'in sayılarına karşılık verdi ve bu periyodu 20-18 kazandı. Ancak, ilk yarıyı Sigortam Net 46-37 önde tamamladı.

2 Kapaklıspor Üst Üste Üçüncü Mağlubiyetini Aldı

20 SAYI FARK YEDİ

Sigortam Net, ikinci yarıya da iyi başladı ve üçüncü periyodu 22-17 kazandı. Final periyoduna 68-54 skorla girdi. Karşılaşmanın son periyodunda da hata yapmayan Sigortam Net, periyodu 21-15 kazanarak genel skoru 89-69'a getirdi ve maçı 20 sayı farkla kazandı.

Bu sonuçla birlikte Sigortam Net, ligde 13. galibiyetine ulaştı ve 30 puanla 2. Sıradaki yerini korudu. Kapaklıspor ise 25 puanla 7. sırada kaldı.

TROY GÜNÜNDE DEĞİLDİ

Kapaklıspor’da Marvin Jefferson 16 sayı, 5 ribaund ile maçın en skorer ismi olurken, Cem Han 11 sayı, 6 ribaund, 2 asist, Kaan Yıldırımkanlı 10 sayı, 2 asist ile oynadı. Gününde olmayan Kapaklıspor’un skoreri Troy Franklin, ortalamasının altında kaldı ve 8 sayı ile oynadı. 

1 Kapaklıspor Üst Üste Üçüncü Mağlubiyetini Aldı

Kapaklıspor, 5 Ocak Cuma günü saat 16.30’da Harem Spor’u konuk edecek.