Kapaklı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, TÜBİSAD ve Samsung firması iş birliğiyle başlatılan “E-Atıklar İle TEK Amaç” Kampanyası kapsamında toplanacak elektrikli ve elektronik atık eşyaların (AEEE) geri dönüşümünden elde edilecek gelirle afet bölgesinde Teknolojik Eğitim Konteynerleri(TEK) oluşturulacak.

ATIKLAR, ATIK GETİRME MERKEZİNDE TOPLANACAK

Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar, ömrünü tamamlamış bilişim ve telekomünikasyon ekipmanları dahil cep telefonu, laptop, masaüstü bilgisayar gibi elektrikli ve elektronik eşyaları Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan Kapaklı Belediyesi Atık Getirme Merkezine getirebilecek. Çok miktarda atığı olan vatandaşlar, 444 80 59 Çağrı Merkezini arayarak araç talebinde bulunabilecek.

SON TARİH 1 MART 2024

Kapaklı’da Bağımlılıkla Mücadele Kurul Toplantısı gerçekleştirildi Kapaklı’da Bağımlılıkla Mücadele Kurul Toplantısı gerçekleştirildi

1 Mart 2024 tarihine kadar sürecek kampanya kapsamında 20 kilogramın üzerinde en fazla elektronik atık getiren ilk 3 kişiye Samsung marka cep telefonu hediye edilecek.

Kapaklı’da Elektronik Atık Getirenlere Telefon Verilecek-1