Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Zabıta fırsatçılara geçit vermiyor!

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 6502 sayılı yasanın 54. maddesi gereğince etiket, tarife ve fiyat kontrolü denetimlerini sürdürüyor.

Zabıta fırsatçılara geçit vermiyor!

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 6502 sayılı yasanın 54. maddesi gereğince etiket, tarife ve fiyat kontrolü denetimlerini sürdürüyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı zaman dilimlerinde işletmeleri etiket, tarife ve fiyat uygulamalarına uyup uymadıkları konusunda denetlemeye devam ettiklerini söyledi.

‘’GRAMAJ FARKLARI DENETLENİYOR’’

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında firmalardaki bu denetimin aralıksız süreceğini belirterek "6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki kanunun 54. maddesi kapsamında ilgili bakanlık ve bağlı kurumları, belediyeler ve ilgili odalar yasa hükümlerini uygulamak ile görevliler. Biz de Kapaklı Belediyesi olarak ilgili kanun gereğince ürün satışı yapan işletmeleri etiket, tarife ve fiyat listeleri yönünden denetlemeyi sürdürüyoruz. Denetimlerimizde işletmeleri etiket fiyatı ve kasa fiyatı arasındaki farklar, etiket ve tartı aleti arasındaki gramaj farkları konularında denetim gerçekleştiriyoruz.’’ İfadelerini kullandı. 

MÜŞTERİLERİ YANILTARAK SATIŞ YAPANLARA CEZA 

Vatandaşlardan gelen ürün fiyatları şikayetlerini değerlendirdiklerini belirten Başkan Mandalı, ‘’Bu kapsamda  rutin kontrollerimizin dışında vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri de değerlendirerek, müşterilerini yanıltarak satış yapan işletmeler hakkında gerekli yasal işlemleri yaparak, gerekli cezaların verilmesi için Tekirdağ Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü'ne bilgi veriyoruz. Bugüne kadar ilgili yasa hükümlerine uymayan işletmeler hakkında yapılan işletmeler ilgili kurumlara iletilmiştir. Denetimlerimizi yasa çerçevesinde sürdürmeye devam edeceğiz. Bir yandan da vatandaşlarımızdan gelen şikayetler doğrultusunda denetimlerimizi sürdürüyoruz." dedi

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 18:33

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65