Tekirdağ'da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. Yılı, Tekirdağ'da önemine yakışır şekilde büyük bir coşku ve gurur ile kutlandı.

Tekirdağ'da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında bando otobüs turu düzenledi.

Otobüs ile Şarköy, Malkara, Hayrabolu ve Süleymanpaşa ilçelerini ziyaret eden Bando Takımı, çaldıkları marş ve şarkılarla 30 Ağustos coşkusunu sokaklara taşıdı. Vatandaşlar da evlerinin balkon ve camlarından ellerinde Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile bando takımına eşlik ederek 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusuna ortak oldu.

Bando Takımı ile birlikte vatandaşları selamlayan ve bayramlarını kutlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Vatan sevgisi ve tarih bilinci ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. Yıl dönümünü kutluyoruz. Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Mücadelemizin kahramanlarına çok şey borçluyuz. Bizlere düşen görev, atalarımızın çok zor şartlarda kurtardıkları vatanımızı korumak ve Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, bizlere eşlik eden tüm hemşerilerime canı gönülden teşekkür ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 15:52

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3