Kapalı Semt Pazarı ne zaman bitecek?

Kapaklı Belediyesi tarafından 2018 yılında yapımına başlanan Kapalı Semt Pazarı’nda inşaat çalışmaları durdu. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, yüklenici firmanın inşaat aşamasında eksiklikleri olduğunu ve konuyu yargıya taşıdıklarını dile getirdi.

Kapalı Semt Pazarı ne zaman bitecek?

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Belediyesi tarafından 2018 yılında ihalesi yapılan ve yapımına başlanan Kapalı Semt Pazarı’nda inşaat çalışmaları durdu. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, yüklenici firmanın inşaat aşamasında eksiklikleri olduğunu ve konuyu yargıya taşıdıklarını dile getirdi.

Kapaklı Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Cumhuriyet Mahallesi Bengü Evleri arkasında yapımına başlanan Kapalı Semt Pazarı’nda inşaat çalışmaları bir süredir ilerlemiyordu. Vatandaşların şikayetleri üzerine haber merkezimiz tarafından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ile irtibat kurularak inşaat çalışmalarının durumu soruldu. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, projeyi alan yüklenici firma ile mahkemelik olduklarını açıkladı. 

‘’73 SAYFALIK RAPOR HAZIRLANDI’’

Başkan Çetin, ihalenin değerinden yüksek bir bedele verildiğini ve konuyla ilgili müfettiş talebinde bulunduklarını dile getirdi. Bunun dışında %50’si dahi tamamlanmamış inşaatta eksiklikler tespit ettiklerini iddia eden Çetin, çağrılan bilirkişi tarafından incelenen inşaatta 73 sayfalık bir rapor tutulduğunu söyledi. Raporla birlikte konuyu mahkemeye taşıdıklarını belirten Başkan Çetin, yargıdan gelecek kararı beklediklerini öne sürdü.

‘’İHALEYİ TEK TARAFLI FESHEDECEĞİZ’’

İnşaat çalışmalarının ne zaman başlayacağı ile ilgili de konuşan Belediye Başkanı Mustafa Çetin; taahhüt edilen yapım süresinin Eylül ayı sonuna kadar olduğunu ve bu sürede inşaat çalışmalarının devam etmemesi halinde ihaleyi tek taraflı olarak feshedeceklerini belirtti. Yüklenici firmanın da teminat mektubunu yakacaklarını söyleyen Çetin, ardından yeni bir ihale ile projeye devam edeceklerini bildirdi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 19:27

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan karakaya
Ramazan karakaya - 5 ay Önce

Ben bu kolonlari yaptım engin memis bizim hakmizi vermedi 8800 tl alacağım kaldı hakimi helal etmiyorum

Ramiz aga
Ramiz aga - 5 ay Önce

Kapakli 20 sene kapali pazar görmez gelen belediye baskani gecmis belediye baskanii projelerini iptal ediyorsa o belediye gelismez mevcut belediye baskani yanlis yolda kapakli ne zaman kapali pazar görecek yollarda pazar orta çağ duzeni kendisi digordu secim öncesi

Bediha suna
Bediha suna - 5 ay Önce

Vatan caddesinede pazar kuruluodu ne oldu

Engin memiş
Engin memiş - 5 ay Önce

Ramazan Bey sizin çalıştığınız taşeron sizin paranızın kat kat fazlasını benden aldı bunu çok iyi biliyonuz çalıştığınız kişiden alacağınız var ise paranızı isteyin alın lütfen

efe
efe - 5 ay Önce

çok görürüz semt pazarı. önce şu kaldırımları yapın yolda yürümez olduk. kapaklı hep geri.

Murat
Murat - 4 hafta Önce

Suanadek bu belediyenin bi çalismasini gormedim ne. Ne hastane de bi ilerleme nede kapali pazar alaninda. Anca. Ziyaret edio. Biyerleri atilgan bi belediye yok gidipde bi baksin baska belediyelere cerkezkôy misal

SIRADAKİ HABER

banner3