Çetin’den Cumhuriyet Bayramı mesajı

İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 97. Yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Çetin’den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Kapaklı Gazetesi - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, başta Kapaklı halkı olmak üzere tüm Türk Milletinin bayramını tebrik etti.

Çetin, mesajında şu ifadelere yer verdi; ‘’29 Ekim 1923, Türk Milletinin Cumhuriyet idare şeklinin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edildiği tarihtir. Bu gün, bu yüce mirasın aziz Türk milletine emanet edilişinin 97. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Büyük Atatürk’ün ortaya koyduğu “Egemenlik; kayıtsız, şartsız milletindir” ilkesi, Devletin ve rejimin temelini oluşturmaktadır. Bütün bunların teminatı; Cumhuriyettir. Tarihte eşine az rastlanan bir inanç ve azmin sonucu, bu toprakların bölünemeyeceğinin ve ilelebet milletimizin mülkü olduğunun tarihi bir ispatıdır. Tarihi şan ve şerefle dolu milletimiz, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde yürütülen kurtuluş mücadelesinden zaferle çıkmış ve tüm dünyaya Türk milletinin esaret altında tutulamayacağını bir kez daha göstermiştir.

‘’ONURLU MÜCADELEMİZ BİRÇOK MİLLETE ÖRNEK OLMUŞTUR’’

Milletimizin bu onurlu mücadelesi, birçok mazlum millet için de örnek olmuştur. 97 yıl önce çok zor şartlar altında kurulan Cumhuriyetimiz, ülkemizin İlerlemesinde ve gelişmesinde yol gösterici olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyet ebediyen payidar kalacaktır”

Bizler; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği gelişmiş ve kalkınmış bir Türkiye hedefi için birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışmak, daha çok üretmek zorundayız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, Yüce Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum’’

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 17:47

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65