45 yıl sonra madalyalarına kavuştular

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından 'Milli Mücadele Madalyaları' tüzüğü kapsamında Kıbrıs Barış Harekâtına katılan gazilere, 45 yıl sonra madalyaları teslim edildi.

45 yıl sonra madalyalarına kavuştular

Kapaklı Gazetesi - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından 'Milli Mücadele Madalyaları' tüzüğü kapsamında Kıbrıs Barış Harekâtına katılan gazilere, 45 yıl sonra madalyaları teslim edildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonu ile dağıtımına başlanan Milli Mücadele Madalya ve Beratlarının gazilere verilmesi kapsamında Kapaklı’da yaşayan Kıbrıs Barış Harekatı gazilerine Tekirdağ Valiliği tarafından düzenlenen törenle madalyaları takdim edildi.

‘’HASRETLERİMİZ GİDERİLDİ’’

Madalyaların 45 yılın ardından gazilere takdim edilmesinin çok sevindirici bir gelişme olduğunu dile getiren Muharip Gaziler Derneği Kapaklı Şube Başkanı İbrahim Çetintaş, gazileri minnetle, şehitleri de rahmetle anarak, "Gazilerimiz bizim için çok önemli, yavru vatanımız Kıbrıs için canlarını hiçe sayarak mücadele etmişlerdir. Kıbrıs gazilerimizin yaşları ilerledi ve 45 yıldır madalya özlemi ve hasretiyle yanan bu gazilerimizin hasretleri giderildi. Kahraman Türk Ordusu 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekâtına katıldı bende bu harekâtta bulundum. Bizleri unutmayarak bu jesti yapan yetkililere teşekkür ediyorum. Madalyamı gurur ve onurla taşıyacağım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 14:48

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
cuma tokay
cuma tokay - 1 yıl Önce

Türkiyenin her tarafına ne zaman dağıtılacak

SIRADAKİ HABER

banner3