Yüceer: 30 Ağustos kurtuluşun ışığıdır

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.

Yüceer: 30 Ağustos kurtuluşun ışığıdır

Kapaklı Gazetesi - CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, 30 Ağustos 1922'de Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında kazanılan büyük zafere ilişkin “30 Ağustos, milletimize pranga vurulamayacağının göstergesi, ezilen halkların emperyalizme karşı umududur. O nedenle tarihimizden ders almayanlara, milli bayramlarımızdan korkanlara en büyük ders milletimizin birliği ve bayram kutlama coşkusudur” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı yayınladı. Yüceer, “Bugün, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında, 26 Ağustos 1922 Cumartesi günü başlayan Büyük Taarruz’un, Dumlupınar’da 30 Ağustos 1922’de zaferle tamamlanışının 98. yılını kutluyoruz. Bu tarih ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı, özgürlüğü ve bağımsızlığı karakter edinmiş bir milletin, boyunduruk altına alınamayacağını dünyaya haykırdığı gündür” ifadelerini kullandı. 

“BAĞIMSIZLIK RUHUMUZ YASAKLANAMAZ”

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına yönelik yasaklama girişimlerine tepki gösteren Yüceer, “Son 18 yılda her milli bayramda çeşitli gerekçelerle milli bayramlardan uzak duran bir iktidarla karşı karşıyayız. Ya hastanalanıyorlar ya da yurt dışında gezecekleri tutuyor. Yani milli bayramlarımıza olan alerjilerini bir türlü yenemiyorlar. Belli ki bünyeleri kabul etmiyor. Ama unutmasınlar ki, milli bayramlarımız halkımız için birleştirici unsur, bizi bir arada tutan harçtır. Bu halkın milli duygularını, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve devrimlerine olan inancını, sevgisini hiçbir kuvvetin zedelemesi mümkün değildir. Özgürlüğü karakterine işlemiş olan halkımızın bağımsızlık ruhu da yasaklanamaz” dedi. 

Yüceer, “Bağımsızlık ve özgürlüğün bir ulus için tam ifadesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, Büyük Zafer’in 98’inci yıl dönümünde başta Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimiz ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65