6 Şubat 2023 depremlerinin ardından Arama Kurtarma Ekibi çalışmalarının yoğunlaşmasıyla birlikte harekete geçen Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB), Trakya’daki OSB’ler arasında ilk Arama Kurtarma Ekibini kurarak eğitimlerden başarıyla geçti ve AFAD tarafından akredite oldu.

Eğitimlerin yanı sıra uygulama sınavından da başarıyla geçen ÇOSB ekibi büyük takdir topladı. Kentsel Arama Kurtarma Hafif Seviye Akreditasyonu alan 30 kişilik ÇOSB Arama Kurtarma Ekibi ekibinin eğitimlerdeki gayreti örnek gösterildi.

UYGUNLUK BELGESİ ALMAYA HAK KAZANDI

6 metre yükseklikten dereye uçan araç çekiciyle kurtarıldı 6 metre yükseklikten dereye uçan araç çekiciyle kurtarıldı

Tam donanımlı bir ekip olan ÇOSB Arama Kurtarma Ekibi, ÇOSB Yönetimine de verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Tekirdağ AFAD İl Müdürlüğü eğitim alanında düzenlenen AFAD akreditasyon eğitimini ve uygulama sınavını başarıyla tamamlayan ÇOSB ekibi, meydana gelebilecek afetlerde görev yapabilmek için gerekli olan uygunluk belgesini almayı hak kazandı.

1 Ç O S B Arama Kurtarma Ekibi Trakya’da Ilki Başardı

"TAKDİRE ŞAYANDI"

Konuyla ilgili konuşan ÇOSB Yetkilileri de şunları söyledi: “Arama Kurtarma Ekibimiz eğitim ve tatbikatlarda belirlenen hedefleri başarıyla yerine getirirken, bir yandan da gerçeğini aratmayan enkaz simülasyonunda deneyim kazandılar. Ekibimizin göstermiş olduğu ustalık ve koordinasyon gerçekten takdire şayandı. Arama kurtarma çalışmalarını başarıyla tamamlayan ekibimizi yürekten tebrik ediyoruz. Onların bu becerisi ve özverisi, Bölgemiz için büyük bir kazanç ve güvencedir.”