Çerkezköylü sporculardan satranç turnuvasında büyük başarı

Tekirdağ’da yapılan turnuvada 8 Yaş Genel Kategorisi’nde ilk üç derece de Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından geldi.

Çerkezköylü sporculardan satranç turnuvasında büyük başarı

Kapaklı Gazetesi - 27 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında Tekirdağ’da düzenlenen Tekirdağ Satranç Küçükler İl Birinciliği yarışmalarında Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü öğrencileri büyük başarılar elde etti.

8 Yaş Genel Kategorisi’nde Arda Kumral birinci, Mustafa Ege Azimli ikinci, Poyraz Becerik ise üçüncü oldu. 9 Yaş Genel Kategorisi’nde ise yine Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Utku Esiroğlu birinci, Batuhan Yağız Kebir ikinci olurken; 9 Yaş Kızlar Kategorisi’nde de Zeynep Sinay Öztürk birinci oldu.

TURNUVAYA DAMGA VURDULAR

Ayrıca 11 Yaş Genel Kategorisi’nde Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Yiğit Emre İldiz ikinci ve Bartu Arı üçüncü olurken; 12 Yaş Genel Kategorisi’nde ise Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Ege Yiğit Çelik birinci ve Yağız Efe Deniz de ikinci oldu.

SIRA TÜRKİYE KÜÇÜKLER ŞAMPİYONASI’NDA

Tekirdağ’da yapılan Tekirdağ Satranç Küçükler İl Birinciliği yarışmalarında rakiplerine büyük üstünlük kuran Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, 27 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında Konya’da düzenlenecek olan Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda ilimizi temsil etmeye hak kazandılar.

ŞAMPİYONA ÖNCESİ BÜYÜK MORAL

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, elde ettiği bu başarıların yanı sıra 14-15 Ağustos tarihlerinde Yalova’da düzenlenen ELO Turnuvası’nda da kürsüdeki yerlerini aldılar. Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Ege Yiğit Çelik Açık Kategori’de 6 tam puanla şampiyon oldu.

“GÜVENİMİZ VE İNANCIMIZ TAM”

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularını başarılarından ötürü tebrik eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “İnşallah Konya’da yapılacak Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda da Çerkezköy’ü ve Tekirdağ’ı başarı ile temsil edecekler. Turnuvada sporcularımıza başarılar diliyorum. Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Satranç Takımımıza güvenimiz ve inancımız tam.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2021, 12:01

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65