Başkan Akay, park ve yeşil alan çalışmalarını yerinde inceledi

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, kentin farklı noktalarında devam eden park ve yeşil alan yapımı çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Akay, park ve yeşil alan çalışmalarını yerinde inceledi

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesinin başlattığı park ve yeşil alan yapım çalışmalarını inceleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, kente yeni yaşam alanları kattıklarını söyledi.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Akay, “Yeni parklarımızdan birini İstasyon Mahallemizde Poyraz Sokak’taki 2 bin 571 metrekarelik alan üzerine yapıyoruz. Buradaki parkımızda yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol ve futbol sahası yapıyoruz. Parkımızda ayrıca yürüyüş ve dinlenme alanları bulunuyor.” dedi.

“BAĞLIK MAHALLEMİZE 2 YAŞAM ALANI DAHA KAZANDIRIYORUZ”

Bağlık Mahallesi’nde de iki adet noktada park yapım çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Başkan Akay, “Parklarımızda yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol sahası ve futbol sahası yapıyoruz. Bu parklarımızda ayrıca yürüyüş ve dinlenme alanları da bulunuyor.” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Çalışmaların en kısa zamanda tamamlanmasının hedeflendiği belirten Başkan Akay, “Parklarımızda aydınlatma ve otomatik sulama sistemleri de yapılıyor. Bu parklarımızın yapımlarının tamamlanması ile birlikte yaklaşık 14 bin metrekarelik park ve yeşil alanı daha vatandaşlarımızın kullanımına kazandırmış olacağız. Daha yeşil, daha güzel, daha yaşanılabilir bir Çerkezköy için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2021, 17:22

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER