Akay: Maskesiz vatandaşımız kalmayacak

Koronavirüs'e karşı başarılı bir mücadele veren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, "Cerrahi Maske Üretim Dikim Üssü ile birlikte maskesiz vatandaşımız kalmayacak" dedi.

Akay: Maskesiz vatandaşımız kalmayacak

Kapaklı Gazetesi - Koronavirüs ile mücadelesini etkin ve kararlı bir şekilde sürdüren Çerkezköy Belediyesi, Bağlık Mahalle ve Taziye Evi’nde günlük 5 bin maske dikimi kapasitesine ulaştı. Dikilen cerrahi maskeler Çerkezköy Belediyesi Ekipleri tarafından ilçe genelindeki tüm evlere dağıtılıyor.

Çerkezköy Belediyesi Bağlık Mahalle ve Taziye Evi’nin Koronavirüs mücadelesi kapsamında ‘Cerrahi Maske Üretim Dikim Üssü’ haline geldiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Korona Virüse karşı tüm dünya mücadele ediliyor. Salgının yayılmasının önlenmesi ve kontrol altına alınarak, hayatın normale dönebilmesi için Çerkezköy Belediyesi olarak çalışmalarımızı kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında Bağlık Mahalle Evimizde Çerkezköy Belediyesi olarak ‘Cerrahi Maske’ dikimine başladık.  Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden satın aldığımız kesilmiş Cerrahi Maske kumaşlarını Bağlık Mahalle Evimizdeki kursiyerlerimiz dikip, Cerrahi Maske haline getiriyorlar. Daha sonra bu Cerrahi Maskeler Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne götürülerek, dezenfekte ediliyor ve el değmeden paketlenerek, geri bize teslim ediliyor” dedi.

"BUGÜNE KADAR 60 BİN CERRAHİ MASKE DİKİMİ YAPTIK"

Günlük 5 bin Cerrahi Maskenin Bağlık Mahalle Evi kursiyerleri tarafından dikildiğini ve dikilen bu maskelerin Çerkezköy Belediyesi Ekipleri tarafından kapı kapı dolaşılarak Çerkezköy genelindeki tüm evlere dağıtımının yapıldığını belirten Akay, “Şu ana kadar yaklaşık 60 bin Cerrahi Maskenin dikimini gerçekleştirdik ve bunların büyük bir kısmının evlere dağıtımını yaptık” ifadelerini kullandı.

3 GÜN MASKE DAĞITIMI YAPILACAK

Sokağa çıkma yasağı boyunca da dağıtımın devam edeceğini belirten Vahap Akay, “Diktiğimiz  Cerrahi Maskeleri sokağa çıkma yasağının olduğu 24 Nisan Cuma, 25 Nisan Cumartesi ve 26 Nisan Pazar günleri kendimiz genelindeki tüm mahallelerde ev ev, kapı kapı dolaşarak dağıtımını gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı.

MASKENİN ULAŞMADIĞI HİÇBİR VATANDAŞIMIZ KALMAYACAK

Maske almayan hiç bir vatandaşın bırakılmayacağını ifade eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Cerrahi Maskelerin üretilmesinde ve dağıtımında emeği ve katkısı bulunan Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemize, kursiyerlerimize, Belediye görevlilerimize teşekkür ediyorum. Çerkezköy Belediyesi olarak hedefimiz bu süreç içerisinde kentimiz genelindeki tüm evlere giderek, bu maskelerden bırakmak ve maskenin ulaşmadığı hiçbir vatandaşımızın kalmamasını sağlamak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 13:26

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65