Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ve yeni doğan bebeği bulunan ailelerin en mutlu günlerinde yanlarında olmak ve desteklemek amacıyla uygulamaya koyulan ‘Yenidoğan Destek Paketi’ için başvuru süreci başladı. 

0-3 aylık bebeklere yönelik başlatılan proje kapsamında dağıtımı yapılacak destek paketlerinin içeriğinde; bebek sırt çantası, zıbın takımı, alt açma minderi, dijital kalem tipi ateş ölçer, bebek bezi, ıslak mendil, biberon, müslin örtü, nazar boncuğu ve anahtarlık bulunuyor. 

BAŞVURULAR İNTERNET SİTESİNDEN YAPILACAK 

Destek paketinden yararlanmak isteyen ve Tekirdağ il sınırları içerisinde ikamet eden 0-3 aylık bebeği bulunan ihtiyaç sahibi aileler başvuru ve detaylı bilgi için https://sosyal.tekirdag.bel.tr internet sitesini ziyaret edebilirler. 

“CANDAN BAŞKANLARINI YANINDA GÖRECEKLER” 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak yaşamın her alanında vatandaşların yanında olduklarının altını çizen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, “Gücünü halktan alan insan odaklı belediyecilik anlayışıyla sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getiriyoruz. Yaşamın her evresinde tüm hemşerilerimiz Candan Başkanlarını yanında görecekler.  

“PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRİYORUZ” 

Güçlü büyükşehir ile birlikte güçlü Tekirdağ’da hiçbir kimse kendini kimsesiz, sahipsiz hissetmeyecek. Bu kapsamda yeni doğan bebeği olan ailelerimizin en mutlu günlerinde yanlarında olmak ve zorlu süreçte kendilerine bir nebze de olsa katkı sağlamak için ‘Yenidoğan Destek Paketi’ projemizi hayata geçiriyoruz. Dağıtımını yapacağımız destek paketlerimizin içeriğinde bebek bezinden ateş ölçere kadar ihtiyaç duyulacak tüm malzemeler mevcut. 

İtfaiye ekipleri 3 bin 485 olaya müdahale etti İtfaiye ekipleri 3 bin 485 olaya müdahale etti

“DAĞITMAYA BAŞLAYACAĞIZ” 

Başvuru şartlarını taşıyan tüm yeni doğan bebeği olan ailelerimize destek paketlerini dağıtmaya başlayacağız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Güçlü Büyükşehir Güçlü Tekirdağ anlayışı ile her zaman, yaşamın her evresinde vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edecek” dedi. 

Editör: Berke ÖZEN