Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa TBMM 29. Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, önceki dönem milletvekilleri Ahmet Kambur, Ayşe Doğan, Mustafa Yel, İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Erdoğan Köşdere, İl Gençlik Kolları Başkanı Adem Çifci, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Mecit Çoğal, MHP Kapaklı İlçe Başkanı Mesut Dinç, teşkilat üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“HİÇ ŞÜPHEM YOK”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda konuşan MHP Kapaklı İlçe Başkanı Mesut Dinç, “31 Mart seçiminin önemini, Kapaklı için ne ifade ettiğini, Tekirdağ için ne ifade ettiğini çok iyi biliyorsunuz. Kapaklı’da değişimi ve gelişimi gören hemşehrilerimizin önümüzdeki 5 yıl için de destek vereceğinden hiç şüphem yok. Büyükşehirde de aynı desteği alacağımızdan kuşkum yok. Nasip olursa 31 Mart akşamı Cumhur İttifakının şöleninde buluşmak üzere, hepinize selam olsun” dedi.

“SORUMLULUĞUMUZU BİLİYORUZ”

AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Mecit Çoğal da “Cumhur ittifakı pazarlık ve menfaat ittifakı değil, milli bir ittifaktır. Birlikteliğimiz aynı düsturla devam edecektir. Nasıl ki 2019 yerel seçimlerinde yüzde 54 ile en yüksek oyu aldıysak, 2023 genel seçimlerinde de Kapaklımız sadece Tekirdağ’da değil Trakya’da en yüksek oyu almamız sağladı. Kapaklı halkına bir kez daha teşekkür ediyorum.

“GURUR DUYUYORUZ”

20 yılı aşkın süredir aziz milletimiz ve ülkemiz için gecesini gündüzüne katan, devletin bekası ve milletin huzuru için içeride ve dışarıda şer odaklarına karşı mücadele eden Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olarak sorumluluğumuzu biliyoruz. Ve bu yolda yürürken onunla gurur duyuyoruz. Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirmek için 2024 yerel seçimlerinde de cadde cadde, ev ev gezmeye gayret gösteriyoruz.

“DESTEĞİNİZİ TALEP EDİYORUZ”

İnşallah son güve kadar milletimizle birlikte olmaya devam edeceğiz. Bu süreçte hemşehrilerimizin desteği çok önemli. Kapaklı’da Mustafa Çetin başkanımıza, Tekirdağ’da da Cüneyt Yüksel’e desteklerinizi talep ediyoruz” diye konuştu.

“HAZIRIZ VE KARARLIYIZ”

TBMM Eski Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un konuşmasının ardından yeniden aday gösterilen Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de yaptığı konuşmada “5 yıl boyunca ayrıştırmadan, kimseyi ötekileştirmeden, birleştiren bir anlayışla Edirne’den Kars’a, Samsun’dan Hatay’a, Trakya’dan Anadolu’ya tüm hemşehrilerimizi kucaklayarak tüm farklılıklarımızı zenginlik bilerek ‘önce Kapaklı’ anlayışıyla değişen ve gelişen bir Kapaklı için çalıştık. Sadece seçim zamanı değil, 5 yıl boyunca işimiz gücümüz Kapaklı dedik.

Kaymakam Gürdal hastane inşaatında incelemelerde bulundu Kaymakam Gürdal hastane inşaatında incelemelerde bulundu

“BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK”

Halka hizmet Hakk’a hizmettir ilkesiyle kentimize olan sevdamız, aşkımız ve azmimizle gecemizi gündüzümüze kattık, Kapaklı’ya değer kattık. Aşkla çalışan yorulmaz diyerek bize teslim ettiğiniz mukaddes emanetin sorumluluğunu bilerek, kaybedilen zamanı telafi etmek için, Kapaklı’mızın makus tarihini değiştirmek için her alanda birçok hizmeti, projeyi hayata geçirdik ve kentimizde ilklere imza attık.

“HAZIRIZ KARARLIYIZ”

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi vatanını en çok seven işini en iyi yapandır anlayışıyla bugün yeniden ilk günkü aşk ve heyecanla, tevazu, gayret samimiyetle, Rabbimin izni ve sizlerin desteğiyle değişen ve gelişen bir Kapaklı için gönülden çalışmaya devam etmeye biz hazırız ve kararlıyız” dedi.

"MÜSTERİH OLUN"

Vatandaşlara seslenen Çetin, “Müsterih olun, rahat olun. Bir kez daha geliyoruz. Gönül belediyeciliğinin devamı için geliyoruz. Değişimin ve gelişimin devamı için geliyoruz. Sosyal belediyeciliğin devamı için geliyoruz. Spor kenti Kapaklı anlayışının geleceği için geliyoruz. Aynı aşk ve aynı heyecanla ‘İşimiz gücümüz Kapaklı’ demek için daha güçlü geliyoruz” diye konuştu.

“SÖZ VERİYORUZ”

Kapaklı’nın hizmete ve yatırıma aç olduğunu dile getiren Çetin; “Hem pandemi hem de deprem bölgesinde çok farklı konularla meşgul olmak zorunda kaldık. Vatandaşlarımızın teveccühünü sahada görüyoruz ve bununla gurur duyuyorum. Daha fazla çalışmak için de motive oluyorum. Kapaklı yeni ilçe olması dolayısıyla çok fazla hizmete, yatırıma aç. İnşallah bu dönem ustalık dönemi olarak sizlere daha büyük projeleri hayata geçirmenin, büyükşehir belediye başkanımız sayın Cüneyt Yüksel’le birlikte ve AK Parti’nin bakanlarıyla, cumhurbaşkanımızla bambaşka bir yere getirmenin sözünü veriyoruz” dedi.

PROJELERİ TANITTI

Başkan Çetin, konuşmasının ardından yeni dönem için hazırladıkları Kapaklı Belediyesi Projelerini, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi projelerini ve devlet tarafında hayata geçirilecek projeleri sundu. Proje tanıtımının ardından Cumhur İttifakının belediye meclis üyesi adayları tanıtıldı.

İŞTE PROJELER

Çetin’in açıkladığı devlet, büyükşehir ve Kapaklı Belediyesi yatırımları ise şu şekilde;

Millet Bahçesi, 2500 kişilik kapalı spor salonu, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Gençlik Merkezi, Kongre Merkezi, Minika Trakya, Karaağaç Kapalı Spor Salonu, Karaağaç Kapalı Pazar Yeri, Millet Bahçeli Kapalı Pazar Yeri, Taziye evi 2 adet, Düğün salonları, İkiz göller projesi, Kazak gölü ikinci etap projesi, Açık semt pazarı, sosyal tesisler, Gündüz bakımevi ve çocuk akademisi, Nikah salonu, Sera, Sağlık turizmi, Modern açık hayvan pazarı ve mezbahası, Kent müzesi, Hanımeli konağı, Sergi ve fuar merkezi, Mezarlık bilgi sistemi, Kapaklı şehir stadı, Güreş arenası, Millet bahçesi kitap kafe, Bilim gözlem ve deney merkezi,Tekirdağ Namık Kemal üniversitesi meslek yüksek okulu, E spor merkezleri, Tören alanı çevre düzenlemesi, Nitelikli konut projesi, Toplama ayrıştırma tesisi, Güneş enerji projeleri, Kademe binası, Kent estetik projeleri, Led aydınlatma projesi, Pınar bulvarı cephe iyileştirme, Belediye hizmet binası, Prestij sokaklar, Muhtarlık binaları, Kazak gölü şelale projesi, Kentsel dönüşüm, Adliye binası, Ağız ve diş sağlığı hastanesi, Emniyet binası, Dere ıslah çalışmaları, Akıllı şehir uygulamaları, Yeraltı otoparkı ve meydan düzenlemesi, Tarım ve hayvancılık destekleri, Otogar projesi, İçme suyu ve altyapılar, Modern taksi durakları, Kapaklı ulaşım master planı, Tramvay, Yünsa kavşağı battı çıktı projesi, Ravza cami sanayi sitesi battı çıktı, Yaya üstgeçitleri