Tekirdağ'da görev yapan Avukat Buğra Durgut'un ofisi müvekkili M.A.İ tarafından kurşunlandı. Saldırı esnasında Durgut’un ofiste olmaması olayın büyümesini engellerken, Tekirdağ Barosu konuyla ilgili açıklama yaptı.

SALDIRGAN, İLK ETAPTA SERBEST BIRAKILDI

Tekirdağ Barosu tarafından yapılan açıklamada “Baromuz üyesi Av. Buğra Durgut‘un ofisinin müvekkili tarafından kurşunlandığı haberiyle üzüldük. Bu menfur saldırının yapıldığı esnada meslektaşımız şans eseri ofisinde olmadığı için herhangi bir zarar görmemesi tesellimiz olmuştur. Meslektaşımız nezdinde avukata ve avukatlık mesleğine verilen bir gözdağı olduğu açık olan bu saldırı nedeniyle tutuklanması talebi ile Tekirdağ Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen saldırgan adli kontrolle serbest bırakılmış akabinde Tekirdağ Barosu ile birlikte Tekirdağ CBS’nin ve meslektaşımızın verdiği itirazlar üzerine saldırganın tutuklanmasına karar verilmiştir.

"AVUKATSIZ ADALET OLMAZ"

Operasyon köpeği "Zula" ile arama: 2 gözaltı Operasyon köpeği "Zula" ile arama: 2 gözaltı

Avukata şiddete artık yeter” dediğimiz bugünlerde Avukatlık Kanunun 57. Maddesinde düzenlenen “Görev Sırasında veya yaptığı görevden dolayı avukata karşı işlenen suçlar hakkında, bu suçların hâkimlere karşı işlenmesine ilişkin hükümler uygulanır.” hükmü ile avukatın yargının kurucu unsurlarından olduğu ve avukatsız adalet olmayacağını bir kez daha hatırlatıyor, meslektaşımıza ve camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, yasal sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” ifadelerine yer verildi.